Верстапен: Гајле ми е кој ми е партнер

Ф1
/ 14.08.2019 / 12:17

Холанѓанецот нема влакна на јазикот, откако го искритикува Хамилтон сега се јави со нова изјава, дека воопшто не му е гајле кој му е партнер бидејќи тоа е само колку за тимот да има повеќе поени.

„Тој не е ништо посебно, има и други возачи кои можат да остварат слични резултати. Луис победува затоа што има добра машина“, неодамна изјави Верстапен за Луис Хамилтон.

Овој пат се осврна на неговиот сега веќе поранешен партнер во Ред Бул, Французинот Пјер Гасли кој на полусезона беше трампан во Торо Росо за Александер Албон.

„Штета за Пјер, но воопшто не ми е гајле кој ми е партнер во тимот. Се работи само за тоа да има уште еден возач за тимот да собира повеќе поени во екипниот пласман“, ладно рече Холанѓанецот.

Верстапен моментално е трет во генералниот пласман, а сезонава успеа да победи на две трки, во Австрија и во Германија.

реклама

Пет розови фламинга во посета на Преспанското Езеро

Read more

Дневен биланс: 141 новозаразен од COVID-19, 4 лица починаа

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Приведен малолетникот кој потпалуваше шума на Tik-Tok

Read more

Ф1

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Read more

Верстапен победник на јубилејната трка во Формула 1

Read more

Верстапен не верува во чудо: Хамилтон ќе биде шампион

Read more

Фетел: Не му верував на болидот

Read more

Спорт

Довициозо ќе го напушти Дукати на крајот на 2020 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Поставен нов светски рекорд на 5.000 метри во Монако

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Познати сите учесници во НБА плеј-офот

Читај повеќе

Петковски: Одиме по бодови против Беласица, ама без потценување

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв пат по 1946 година Барса прими 8 голови

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Читај повеќе
  • play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Читај повеќе

Вака изгледа распоредот за НБА плејофот

Читај повеќе

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Читај повеќе