Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Пандемијата со коронавирусот го одложи и влезот во Куќата на славните на трагичнозагинатиот Коби Брајант.

Церемонијата со која Коби Брајант требаше свечено да влезе во Куќата на славните на американската кошарка сепак ќе мора да почека. Пандемијата на COVID-19 го одложи и овој настан кој беше закажан за 29 август.

„Дефинитивно го откажавме. Ќе се одржи некаде во првата четвртина од наредната година. За две недели ќе одржиме состанок и ќе ги разгледаме опциите за тоа како, кога и каде ќе го наравиме тоа“, изјави за ESPN Џери Коланџело, потпарол на Куќата на славните.

Коби Брајант трагично го загуби животот во хеликоптерска несреќа на 26 јануари. Имаше 41 година, а во својата долга и богата кариера 5 пати беше шампион на НБА, 18 пати се најде во Ол-стар тимот, а 3 пати беше МВП на финалињата. Сето тоа во дресот на Лос Анџелес Лејкерс.

реклама

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Read more

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Read more

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Витаминот Д и коронавирусот - Вистинска или залудна надеж?

Read more

Кошарка

Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Read more

Јанис: Мораме да се подготвиме ментално, ова е најтешката сезона досега

Read more

Новата сезона во АБА ќе почне на 19 септември

Read more

НБА се враќа со дербито Лејкерс - Клиперс

Read more

Спорт

  • play_arrow

Милан го среди Јуве, бламажа на Лацио

Читај повеќе

Половина милијарда долари - Патрик Махомс го потпиша најскапиот договор во историјата на спортот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 46 години од митското финале на Кројф и Бекенбауер

Читај повеќе
  • play_arrow

Камера сними гром како удира во голман

Читај повеќе

НХЛ и здружението на играчи се согласија за планот за продолжување на сезоната

Читај повеќе
  • play_arrow

Вердер избори опстанок во Бундеслигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Автогол му ја донесе победата број 200 на Мурињо

Читај повеќе

АТП со важна промена во системот за рангирање

Читај повеќе

Кој ќе го купи Милинковиќ-Савиќ на попуст?

Читај повеќе