4 хороскопски знаци кои ќе раскинат до крајот на ноември

Кого го чека нервен слом, кој долго време посакува крај,а кој мирно ќе го поднесе раскинувањето?

Иако некои не посакуваат крај на љубовта, тоа ќе мора да го направат. Ним им е потребна оваа промена токму сега, а единствениот начин да се впуштат во нешто ново е да се ослободат од стариот начин на живот.

Овен

Не сте размислувале да раскинете со личноста со која сте, но веќе не сте заинтересирани да се обидувате. Она што досега не функционирало покажува знаци дека никогаш нема да успее, а вие го прифаќате тоа. Се обидовте, а можеби и тие, и сега знаете дека обидот не доведе никаде. Сакате ноември да биде без стрес, бидејќи мислите дека веќе ви е доста од него. Сакате да се ослободите од стресот и да се опуштите, а во текот на овој месец сфаќате дека единственото нешто што ве спречува да бидете смирени е личноста со која сте во врска.

Па, сето тоа ќе заврши овој месец. Тоа значи дека вие, Овни, ќе го вратите редот во вашиот живот. Да се ​​биде практичен и прагматичен можеби не е ваш вообичаен стил, но кога станува збор да се чувствувате добро во животот, ќе го направите она што треба да го направите. Ова значи дека вие сте тој што треба да направи промени овде. Вашиот ден за промена е 7 ноември.

Скорпија

Она што ја мачи Скорпијата овој месец е вознемирувачкото чувство на итност, како да треба да направите нешто да се случи веднаш, а тоа едноставно не се случува. Можеби ова не е поврзано со вашиот љубовен живот, но ќе му наштети. Ова значи дека ви треба промена токму сега, а единствениот начин на кој чувствувате дека можете да создадете нешто ново за себе е да се ослободите од старото.

И додека не сакате да го сметате партнерот за „стар“, почнавте да го поврзувате со минатото и постар начин на живот, па сега ќе го промените тоа и ќе ја прекинете врската. Не гледате иднина со него. Едно нешто што ќе се истакне во ова време е тоа што повеќе не можете да се справувате со лагите на другите. Веќе на почетокот на месецот, на 7 ноември, самодовербата ќе ви се зголеми. Ова значи дека ако сте среде раскинување или штотуку го започнувате, ќе можете да го пребродите без целосен нервен слом.

Јарец

Раскинувањето е последното нешто што сте сакале да го направите пред милион години кога ја запознавте личноста со која сте сега. Бидејќи е скоро крај на годината, не сакате да го направите тоа, но ќе го направите. И ќе го направите тоа само затоа што не сакате да ја пренесете оваа врска во новата година. Можете да се справите со тоа, а идејата за одложување е само тортура. Долго време не се согласувате.

Чувствувате дека повеќе не сте компатибилни во сите области каде што една двојка треба да биде компатибилна. Сега кога е ноември и ништо не се смени, Јарецот е подготвен да раскине и иако тоа никого не радува, тоа ќе биде добар потег. Храброста ќе се појави на 10 ноември и ќе ви го даде она што го сакате.

Водолија

Во текот на ноември 2023 година, можете да одите во која било насока, што значи дека би можеле да останете со личноста на која ѝ замерувате за позицијата во која сте како пар, па би можеле да раскинете и да го започнете овој месец со „свртен нов лист“. Не ги сакате промените, но уште помалку сакате да бидете несреќни и ќе ви падне на памет дека оваа несреќа само ќе стане поинтензивна. Иако можеби не ви се допаѓаат промените, склони сте на повремени радикални потези и многу лесно ќе одлучите дека е време да ја прекинете врската. Тоа е непријатно, но знаете дека тоа е вистинскиот потег. Ви треба здрав разум; единствениот начин да се случи тоа е да се каже „Ciao Bella“.

Со оглед на тоа што Водолијата верува во моќта на умот, време е да ја спроведете во пракса и да направите повеќе од само седење и тагување додека чекате сето тоа да заврши. Искористете ја брилијантната моќ на умот на 13 ноември и фокусирајте се на позитивниот и здрав исход што ве очекува вас и вашиот наскоро бивш партнер. Не е на одмет да им посакате сè најдобро.

Тагови
реклама

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Read more

Подгответе се за пролет: 5 парчиња што мора да ги имате во вашата гардероба

Read more

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Љубов и секс

Една фотографија никогаш не треба да објавувате на апликациите за запознавање

Read more

Ескорт дама открива што најмногу ги пали мажите

Read more

Истражување: Која возрасна група е најсклона кон секс на работа?

Read more

Што значат вашите секс соништа?

Read more
 

Магазин

Една фотографија никогаш не треба да објавувате на апликациите за запознавање

Читај повеќе

Зошто швајцарското сирење има дупки?

Читај повеќе

8 фрази што веднаш треба да ги исфрлите од употреба

Читај повеќе
  • play_arrow

Мачорот ме лиже, да го лизнам и јас да види како е

Читај повеќе
  • play_arrow

Со едноставен трик продолжете го траењето на лебот

Читај повеќе

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Читај повеќе

Три малку познати симптоми што укажуваат на ризик од срцева болест

Читај повеќе

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Читај повеќе

Четири грешки што го уништуваат изгледот на дневната соба

Читај повеќе