Берни Еклстоун: Би го назначил Бријаторе за шеф на Ферари

Ф1
/ 16.03.2020 / 13:06

Почесниот претседател на Формула 1 Берни Еклстоун верува дека Флавио Бријаторе би ја завршил својата работа во Ферари поефикасно од Матија Биното.

– Дали е Биното лидер? – Не, тој е инженер. Ним им треба човек кој навистина може да им ги пренесе своите мисли на сите. Јас би го назначил Флавио Бријаторе. Флавио би го сторил истото како во Бенетон и Рено, би ги намамил најдобрите специјалисти од другите тимови, рече Еклстоун.

Поранешниот извршен директор на Ф1 зборуваше и за тоа како напредува  истрагата за грабежот што се случи во декември во куќата на неговата ќерка Тамара. Sпоред некои извештаи, штетата изнесувала 50 милиони фунти.

– Не знаеме што точно се случило, ниту полицијата. Две лица се приведени, но тие не кажуваат ништо. Добрата вест и што можев да ѝ објаснам на сопругата зошто не купив скап накит за неа.

реклама

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Ф1

Ништо и од Големата награда на Холандија

Read more

23 мај 1972, роден е Ф1 возачот Рубенс Барикело

Read more

Германците подготвени да го организираат Гран-прито наместо Силверстоун

Read more

Хамилтон: Подобро трки без публика, отколку да нема воопшто

Read more

Спорт

  • play_arrow

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Читај повеќе

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Читај повеќе

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Читај повеќе

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Читај повеќе

Гаспар: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Читај повеќе

Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Читај повеќе

Комити: Дајте му на Вардар да игра во Европа

Читај повеќе

Ериксен и Шмајхел нудат получасовен онлајн тренинг

Читај повеќе

Конор Мекгрегор: Јас сум најголем ММА борач на сите времиња

Читај повеќе