Брозовиќ на суд го доби Кралот на папараците

Макфакс/Кајгана
/ 29.02.2024 / 20:22

Италијанскиот новинар и фотограф Фабрицио Корона мора да му плати отштета од 5.000 евра на хрватскиот фудбалер Марцело Брозовиќ и по 7.500 евра на аргентинскиот играч Мауро Икарди и неговата сопруга Ванда Нара. Корона во 2019 година ја објави веста дека Нара има афера со Брозовиќ. Судот во Милано пресуди дека се работи за лажна вест.

Според пресудата, Корона мора да плати дополнителна казна од 1.500 евра „поради клевета“.

Брзовиќ, кој сега е во Саудиска Арабија во Ал Наср, и Икарди, кој игра за турски Галатасарај, пред пет години беа соиграчи во Интер. Корона на веб-страницата на неговиот медиум, King Corona Magazine, објави дека Икарди и Нара се разделуваат поради аферата што ја имала со Брозовиќ.

Во февруари 2019 година, насловот гласеше: „Мауро Икарди се разведува од сопругата. Ванда Нара го изневерила со соиграчот Марцело Брозовиќ“.

Ванда Нара поднесе тужба, а во април 2022 година на суд изјави дека овие „лажни информации“ влијаеле на заминувањето на Икарди од Интер во францускиот ПСЖ. Ванда Нара исто така е и менаџер на Икарди.

Корона медиумите го нарекуваат Крал на папараците бидејќи прв во јавноста лансираше неколку скандали.

На крајот на 2023 година преку својот портал ја објави веста дека италијанскиот репрезентативец Сандро Тонали учествувал во спортско обложување, иако тоа е строго забрането за спортисти. Тонали во текот на полициската истрага признал дека се обложил на натпреварите на неговиот поранешен клуб Милан.

реклама

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Топ 5 најдолговечни животни - некои живеат и илјадници години

Read more

Со 11.100 км/ч за 1 час низ половина свет: Тестот беше успешен, доаѓа ракетен авион?

Read more

Тешка недела: Финансиски хороскоп за секој знак од 15 до 21 април

Read more

Фудбал

Џеко на 38 години истрча од гол на гол за девет секунди

Read more

Како беше на скопското дерби Работнички - Вардар?

Read more

Проклетството на Кејн ја уништи трофејната низа на рекордерот Коман

Read more

Откриено зошто колабираше Ндика, немал срцев удар

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Џеко на 38 години истрча од гол на гол за девет секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Како беше на скопското дерби Работнички - Вардар?

Читај повеќе

Проклетството на Кејн ја уништи трофејната низа на рекордерот Коман

Читај повеќе
  • play_arrow

Литванец го собори најстариот машки светски рекорд

Читај повеќе

Откриено зошто колабираше Ндика, немал срцев удар

Читај повеќе

Сега почнува спектаклот: Познати се сите плеј-ин парови и учесници во плеј-офот

Читај повеќе

Спектакл во Тексас, Вињалес влезе во историјата на кралската класа

Читај повеќе
  • filter

Неверојатни сцени на прославата во Леверкузен: Навивачите не издржаа и влетаа пред 90-та

Читај повеќе
  • play_arrow

Хет-трик на телохранителот на Меси – запре 3 навивачи на еден натпревар

Читај повеќе