Дани Алвеш: Да подава Мбапе по некоја топка, ќе постигне 150 гола

Дани Алвеш смета дека Килјан Мбапе е одличен фудбалер, но и дека во Пари Сен Жермен има двајца играчи кои се подобри од францускиот напаѓач.

Бразилскиот репрезентативец и најодликуваниот фудбалер на сите времиња играше со Мбапе, Лионел Меси и Нејмар и тврди дека овие двајца се подобри од 23-годишната фудбалска ѕвезда.

„Мбапе е феномен кој сè уште не сфатил дека оние кои играат со него во напад се поголеми феномени од него. Големиот играч секогаш мора да знае и да разбере дека неговите соиграчи се тие кои го збогатуваат неговиот квалитет“, изјави Дани Алвеш, нагласувајќи дека Меси а Нејмар е генијален и додаде:

„Да подава Мбапе по некоја топка, ќе постигне 150 гола.“

реклама

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Read more

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Read more

Илон Маск стави точка

Read more

Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

Read more

Фудбал

Ибра на 41 година најави големо враќање: Ќе се пее друга песна

Read more

Марсеј го уништи сонот за двојна титула на моќниот ПСЖ

Read more

Саудиски принц богато ги награди фудбалерите на Ал Хилал за пласманот во финалето на СКП

Read more

Кој е Доменико Тедеско, новиот селектор на Белгија?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Бруклин се распаѓаат: По Ирвинг, ги напушти и Дурент

Читај повеќе

Ибра на 41 година најави големо враќање: Ќе се пее друга песна

Читај повеќе

Лејкерс се зезнаа – добија играч што го отпуштија во 2017 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Марсеј го уништи сонот за двојна титула на моќниот ПСЖ

Читај повеќе

Саудиски принц богато ги награди фудбалерите на Ал Хилал за пласманот во финалето на СКП

Читај повеќе

Повеќе спортисти загинаа во земјотресот, фудбалерот Атсу сè уште заробен под урнатините

Читај повеќе

Кој е Доменико Тедеско, новиот селектор на Белгија?

Читај повеќе

Хрватскиот фудбал во црно: Почина Чиро Блажевиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои фудбалски клубови се основани од цркви или религиозни групи?

Читај повеќе