Килјан Мбапе

Мбапе: Сакам да испишам фудбалска историја

Килјан Мбапе синоќа ја доби наградата Играч на годината на од Globe Soccer Awards и се осврна на она што сака да го постигне во Новата година.
Read more

Sport: Новиот Реал ќе се гради околу Холанд и Мбапе

Реал Мадрид наскоро ќе влезе во ерата на новите „Галактикос“, пишува шпански Sport.
Read more
play_arrow

По спорниот гол на Мбапе: УЕФА бара промена на офсајд правилото

Шефот судискиот оддел при УЕФА, поранешниот италијански судија Роберто Розети, изјави дека има намера да го промени правилото во врска со офсајдите, така што тоа ќе биде повеќе во духот на играта.
Read more

Мбапе објасни зошто го нарече Нејмар клошар

Read more

Анелка: Меси не е број еден, мора да игра за Мбапе

Поранешниот играч на ПСЖ и европски шампион со Франција од ЕУРО 2000 смета дека Меси мора да разбере дека не е повеќе главен како што беше во Барса, и да почне да игра за Мбапе.
Read more

Мбапе ќе мора да се помири доколку Меси постигне повеќе голови

Три сезони со ред Мбапе е најдобар стрелец во француската лига, но од сезонава има огромна конкуренција во Лео Меси и тоа токму во неговиот тим.
Read more

Проблеми за Франција: Мбапе во аут поради повреда

По неуспехот против Босна и Херцеговина сега дополнителни проблеми доби селекторот Дидје Дешан откако младата ѕвезда нема да игра поради повреда.
Read more

ПСЖ не сака да го продаде Мбапе на Реал за помалку од 200 милиони евра

Реал Мадрид и ПСЖ ги продолжуваат преговорите околу евентуалниот трансфер на напаѓачот Килјан Мбапе. Сепак, францускиот клуб не е подготвен да се раздели со 22-годишниот напаѓач за помалку од 200 милиони евра, објави Marca.
Read more

ПСЖ нема да го спречи Мбапе во намерата да замине во Реал

Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо, соопшти дека клубот нема да му застане на патот на Килјан Мбапе кој изрази желба да замине во Реал. Единствен услов е шпанскиот клуб да ја плати сумата за предвремен раскин на договорот.
Read more

Реал понуди 160 милиони евра за Мбапе, ПСЖ одби

Read more
play_arrow

Дешам: Никој не му е лут на Мбапе

Деновиве наголемо се проширија шпекулации дека француските репрезентативци му се налутиле на Килјан Мбапе за промашениот пенал кој ја чинеше Франција елиминација од Европското првенство.
Read more
play_arrow

Мбапе: Многу ми е жал за промашениот пенал против Швајцарија

Напаѓачот на Франција, Килјан Мбапе им се извини на навивачите за промашениот пенал, синоќа во осминафиналето од ЕУРО 2020 против Швајцарија.
Read more
реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more