УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2019/20

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Холандскиот играч од средниот ред вети дека ќе разнесува бесплатна пица до граѓаните на Бергамо доколку неговата Аталанта триумфира во Лигата на шампиони.

„Ако ја освоиме Лигата на шампиони ќе има пица за повеќе од илјада луѓе“, рече Мартен де Роон.

Холанѓанецот претходно најави дека за навивачите на Аталанта ќе обезбеди пица на негова сметка и планира тоа ветување да го одржи. Останува само уште потешкиот дек.

„Сепак, доколку загубиме, ќе се обиде тоа да го направиме наредната сезона. Не можам да се помирам со пораз. Ќе се обидеме наредната година и ќе видиме што ќе биде“, вели тој.

Аталанта вечерва игра против силниот ПСЖ.

„Играњето само 90 минути против толку силна екипа е полесно отколку да се играат два натпревара. Можеме да ги изненадиме, иако тоа ќе биде тешко. Ќе дадеме сѐ од себе. Во моментот кога беше жрепката помислив дека ќе биде фантастичен натпревар“.

реклама

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more

Ако епидемиолошката слика е стабилна, во ноември ќе се дозволи физичко присуство во училиштата

Read more

Фудбал

Депај нема да го нашушти Лион

Read more

Агуеро веројатно нема да заигра за Сити до ноември

Read more

Почнува Серија А: Кој ќе го запре Јувентус?

Read more

Се враќа публиката во Калчото: В недела на две средби ќе има гледачи

Read more

Спорт

Депај нема да го нашушти Лион

Читај повеќе

Агуеро веројатно нема да заигра за Сити до ноември

Читај повеќе

Почнува Серија А: Кој ќе го запре Јувентус?

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокунбо вторпат по ред прогласен за најкорисен играч во НБА

Читај повеќе

Се враќа публиката во Калчото: В недела на две средби ќе има гледачи

Читај повеќе

ГП во Монца е најдобра трка сезонава според фановите

Читај повеќе

Игуаин потпиша за Интер Мајами

Читај повеќе

Ако Шкендија приреди чудо со Тотенхем, ќе има полесна задача во плеј-офот

Читај повеќе
  • play_arrow

Фернандеш е играч на сезоната во Манчестер Јунајтед

Читај повеќе