Дечињата од „Дајте музика“ со видео-спот како поддршка за ракометарите

Македонската машка ракометна репрезентација во 5 за 12 замина на Светслото првенство во Египет, но тоа не ги запче дечињата од серијата „Дајте музика“ набрзина да направат мотивационо видео.

Спотот е направен врз македонската навивачка химна од незаборавниот Тоше Проески, а аранжманот е на МРТ, во чија продукција е и детската серија „Дајте музика“.

Ракоетарите синоќа веќе го отворија Мундијалот, за жал со висок пораз од Шведска, но останувата уште два натпревара од групата, в сабота со Египет и потоа со Чиле во понеделник.

Remote video URL
реклама

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Предупредување до над 48 милиони луѓе: Следува пекол на Земјата

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more

Музика

Дечињата од „Дајте музика“ со видео-спот како поддршка за ракометарите

Read more

Каква мизерна година, пее Роби Вилијамс во новата песна „Can’t Stop Christmas“

Read more

Синот на Боб Марли одржа онлајн концерт во чест на својот татко

Read more

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
 

Видео

  • play_arrow

Кога 62-годишен тренер бега од топка

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали видрите се новите мачки?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 опседнати хотели

Читај повеќе
  • play_arrow

Како вежбаат кинеските пензионери?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите 10 друштвени игри во новиот милениум

Читај повеќе
  • play_arrow

Натпревар во танцување со кучиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Нашата планета, нашиот дом

Читај повеќе
  • play_arrow

Спасување дете од воз во последен момент

Читај повеќе
  • play_arrow

Спасување ранета кукавица

Читај повеќе