Феникс со победа над Голден Стејт го израмни клупскиот рекорд

Во дерби натпреварот на двете водечки екипи во НБА лигата одигран во Феникс, кошаркарите на Санс го совладаа на домашен терен Голден Стејт со 104-96 и со тоа се израмнија на врвот на табелата со ефект од 18-3.

За Феникс ова беше 17 победа во серија со која го израмнија клупскиот рекорд, а до триумфот стигнаа предводени од Деандре Ејтон, кој запиша 24 поени и 11 скокови. Најдобриот играч на Феникс, Девин Букер, мина на паркетот само 15 минути поради повреда на бутниот мускул.

Резултати од натпреварите во НБА лигата одиграни ноќта меѓу вторникот и среда:

Феникс – Голден Стејт 104-96

Бруклин – Њујорк 112-110

Торонто 0 Мемфис 91-98

Сакраменто – ЛА Лејкерс 92-117

Портланд – Детроит 110-90. 

Тагови
реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more

Кошарка

Леброн: Имаме добар тим, но немаме резултат, многу сум разочаран

Read more

Леброн стигна до 10.000 скокови во кариерата

Read more

Трипл-дабл со 49 поени на Јокиќ и неверојатна асистенција за победа по продолженија

Read more

Трипл-дабл на Дончиќ за победа на Далас, Леброн ги водеше Лејкерс до важна победа

Read more
 

Спорт

ЕП ракомет: Црна Гора ја изненади Хрватска

Читај повеќе

Леброн: Имаме добар тим, но немаме резултат, многу сум разочаран

Читај повеќе

ФИФА воведува нови правила за позајмување играчи

Читај повеќе

Шпански медиум тврди: Милан и Торино го сакаат Барди

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Ибра: Голот на сезоната во Италија го постигна дефанзивец резерва

Читај повеќе

Леброн стигна до 10.000 скокови во кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Трипл-дабл со 49 поени на Јокиќ и неверојатна асистенција за победа по продолженија

Читај повеќе

Судот објасни зошто ја одбил жалбата на Ѓоковиќ и го депортирал

Читај повеќе