Ибра објавува нова книга: Ќе го откријам најскриениот јас

Златан Ибрахимовиќ во октомври ќе наполни 40 години, а роденденот ќе го прослави со објавување на нова книга посветена на неговиот живот.

„Веќе ви имам кажано сѐ за моето минато, во оваа книга ќе ви раскажам за сѐ останато“, порача Ибра.

Швеѓанецот во јануари 2020 се врати во Италија и направи голем потрес во Милан, помагајќи им на „Росонерите“ да завршат втори минатава сезона.

La Gazzetta dello Sport открива дека Ибра ќе објави нова книга за неговиот живот, но тотално различна од претходната.

„Доколку ви се допадна Ибра од Санремо, ќе го пронајдете во новата книга. Постојат моменти од животот и спортот кои никогаш претходно не сум ги открил“, вели тој за најтиражниот италијански весник.

„На 40 години, сакам на светот да му го откријам најскриениот јас, вредностите и строгите правила на живот, моментите кои ме направија најдобриот играч на светот“.

„Но, исто така раскажувам неоткриени детали од мојата кариера. На пример, договорот со еден клуб кој го пропуштив на денот на потпишувањето. Да не пропаднеше, денес немаше да бидам во Милан“.

Претходно неделава Ибра го објави официјалниот трејлер за својот биографски филм „I Am Zlatan: The Movie“ кој ќе биде прикажам премиерно на 10 септември.

Remote video URL
реклама
Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Read more
Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Како на филм: Воз предизвикал уривање на дел од мост и се запалил

Read more

Историски преседан во Лигата на шампиони

Read more

Фудбал

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Read more

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Read more

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Read more

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Read more
 

Спорт

Манчини: Многу тешка жрепка за нас

Читај повеќе

Милевски: Италија е фаворит, но за исходот ќе се прашуваме и ние

Читај повеќе

Италија противник на македонските фудбалери во мундијалскиот бараж

Читај повеќе

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО 2022

Читај повеќе

Холанд по 5 недели се враќа на теренот

Читај повеќе
  • play_arrow

Конте за бламажата во Словенија: По три недели почнувам да ја разбирам ситуацијата во Тотенхем

Читај повеќе

Каде да се гледа мундијалската жрепка?

Читај повеќе

Tриесет години затвор за поранешниот претседател на Бразилскиот олимписки комитет

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавено видео на кое Роналдо урла по играчите на Јуве: Играме како го*на

Читај повеќе