Хап: Сѐ е полесно кога го имаш Нено за соиграч

Американецот кој настапува за Македонија е импресиониран од Ненад Димитријевиќ.

Натурализираниот македонски репрезентативец Итан Хап и на вториот меч во црвено-жолтиот дрес беше на високо ниво и воедно еден од најдобрите играчи во тимот кој го предводи Алекандар Јончевски.

Имаше дури 31 индексен поен до кои дојде со реализација на 19 поени, 7 скока, 5 асистенции, 5 освоени топки за 34 и пол минути поминати на паркетот во Сосновјец.

По мечот, крилото на Македонија не го криеше своето воодушевување, особено од играта на Ненад Димитријевиќ, со кого го наполнија противничкиот кош.

„Селекторот одлично нè подготви за натпреварот, особено кога противникот ја менуваше одбраната. Кога имаш плејмејкер како Нено, само треба да му ја дадеш топката и да играш, импресивно беше да се гледа како игра. Како што рече селекторот, секој што се појави на паркетот има удел за денешната победа“, рече Хап, пренесува КФСМ.

реклама

Тешка недела: Финансиски хороскоп за секој знак од 15 до 21 април

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Со 11.100 км/ч за 1 час низ половина свет: Тестот беше успешен, доаѓа ракетен авион?

Read more

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Кошарка

Милвоки без Адетокунбо за отворање на плејофот

Read more

Дончиќ официјално прогласен за најдобар стрелец во НБА

Read more

Американците со најдобрите ќе настапат на Олимпијадата во Париз

Read more

Сега почнува спектаклот: Познати се сите плеј-ин парови и учесници во плеј-офот

Read more
 

Спорт

Милвоки без Адетокунбо за отворање на плејофот

Читај повеќе

Дончиќ официјално прогласен за најдобар стрелец во НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

УФЦ борач нокаутираше навивач: Од Русија сум, никој нема в лице да ме навредува

Читај повеќе
  • play_arrow

Се посрамоти за цел живот: Хрват го изведе најлошиот пенал и тоа во Ла Лига

Читај повеќе

Американците со најдобрите ќе настапат на Олимпијадата во Париз

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеко на 38 години истрча од гол на гол за девет секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Како беше на скопското дерби Работнички - Вардар?

Читај повеќе

Проклетството на Кејн ја уништи трофејната низа на рекордерот Коман

Читај повеќе
  • play_arrow

Литванец го собори најстариот машки светски рекорд

Читај повеќе