МЛС 2024

Хет-трик на телохранителот на Меси – запре 3 навивачи на еден натпревар

Макфакс/Кајгана
/ 14.04.2024 / 13:24

Лионел Меси во победата на Интер Мајами од 3:2 на гостувањето против Спортинг Канзас Сити асистираше за првиот и го постигна вториот гол.

Сепак, се чини дека неговиот телохранител Јасин Чеуко имаше повеќе работа на теренот од славниот фудбалер. Тој трипати реагираше кога фанови влегуваа на теренот за да се фотографираат со нивниот идол.

Во текот на судиското надополнување, Чеуко забележа дека некој трча кон Меси од другата страна на теренот и тргна кон него во полн спринт. Навивачот прв стигна до Аргентинецот и го прегрна, пред телохранителот да го фати натрапникот.

URL

Во претходниот дел од натпреварот, уште две момчиња истрчаа на тревникот на стадионот во Канзас Сити, каде се собраа дури 72.610 луѓе, а едното од нив беше толку брзо што Меси го прегрна пред обезбедувањето да го однесе.

URL
Тагови
реклама

Еден суплемент не смеат да го земаат луѓето над 50 години

Read more

Направете фалафел, евтино јадење за целото семејство

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Шпанците открија како Чави го измамил Лапорта

Read more

Фудбал

Роналдо: Не бркам рекорди, тие ме бркаат мене

Read more

7 најкатастрофални трансфери со кои фудбалерите си ги уништиле кариерите

Read more

Барди поради повреда отпадна за Хрватска и Чешка

Read more

Де Роси презема одговорност: Не е виновна Аталанта што не сме во ЛШ

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Роналдо: Не бркам рекорди, тие ме бркаат мене

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најкатастрофални трансфери со кои фудбалерите си ги уништиле кариерите

Читај повеќе

Барди поради повреда отпадна за Хрватска и Чешка

Читај повеќе

Де Роси презема одговорност: Не е виновна Аталанта што не сме во ЛШ

Читај повеќе

Шпанците открија како Чави го измамил Лапорта

Читај повеќе
  • play_arrow

Метла за Индијана: Бостон ќе се бори за титулата во НБА лигата

Читај повеќе

Модриќ: Донесов одлука, сакам само таму да ја завршам кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Скоти Пипен не знаеше ништо за клубовите што играа фајнлфор, ама му легна баклавата

Читај повеќе

Струга ги дозна противниците за ЛШ - ќе се надева на фортуната

Читај повеќе