Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Спортскиот директор на парискиот клуб ги разгорува гласините дека следна дестинација на Меси може да биде француската престолнина.

Бразилецот Леонардо признава дека големи играчи, токму како Аргентинецот, секогаш ќе бидат интересни за францускиот гигант.

„Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат на листата на желби на ПСЖ. Но, сега не е време да зборуваме за тоа, ниту пак за сонуваме за таков трансфер“, вели тој во интервју за France Football.

„Сепак, ние седиме на масата на која се сите клубови кои внимателно ја следат ситуацијата со Меси. Всушност, ние не седиме на таа маса, туку на нашето столче има резервација, за секој случај“, открива Леонардо.

Додека ПСЖ чека да види што ќе случи помеѓу Меси и Барселона, работи и на обновување на договорите на Килјан Мбапе и Нејмар. Ако носењето на Меси е сон, останувањето на овие двајца е исто така важно.

„Се надевам дека се убедени дека ПСЖ во моментов е добро место за амбициозен фудбалер. Само треба да најдеме заеднички јазик помеѓу нивните желби и побарувања и нашите очекувања и намери. Но, нема да ги молиме: тој што сакаат да остане, ќе остане“.

Тагови
реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Фудбал

Алексис: Го обожавам овој спорт, сакам цело време да играм

Read more

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Read more

Маркизио ќе се кандидира за градоначалник на Торино

Read more

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Алексис: Го обожавам овој спорт, сакам цело време да играм

Читај повеќе
  • play_arrow

Скандалозно однесување: Контроверзниот Беноа Пер намерно изгуби меч на Аргентина Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

МЗТ го прегази Ловќен во АБА2 лигата

Читај повеќе

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Читај повеќе

Маркизио ќе се кандидира за градоначалник на Торино

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе
  • play_arrow

Инсиње бесен по ремито: Каков го*нарски тим

Читај повеќе

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Читај повеќе

Пандев меѓу стотниците на УЕФА

Читај повеќе