Левандовски на заминување им даде ист подарок на сите во Баерн

Роберт Левандовски претходните два дена ги помина во Минхен каде се прости од поранешните соиграчи и од вработените во Баерн.

33-годишниот полски напаѓач кариерата ја продолжува во Барселона.

Левандовски не дојде со празни раце на збогувањето од соиграчите во Минхен. Сите во клубот од него добија шампањ Armand de Brignac што чини околу 300 евра, а покрај тоа, сите го добија неговиот потпис со фотографии направени во изминатите осум години кои ги помина во најголемиот германски клуб.

„Беше тажно, но сега можам да продолжам со чисто срце. Секогаш ќе бидам благодарен за она што го стекнав и доживеав овде. Им се заблагодарив на сите за она што го направија за мене и им дадов подароци. Тоа беше емотивен и тежок момент за мене“, изјави Левандовски.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Robert Lewandowski (@_rl9)

На разделбата тој се смири со спортскиот директор на Баерн, Хасан Салихамиџиќ. Постигнат е договор повеќе да не се прозиваат преку медиумите. Претходните денови Салихамиџиќ јавно кажа дека однесувањето на Левандовски е дно откако Полјакот побара трансфер.

„Сè е во ред. Разговарав со сите и им се заблагодарив за сè“, изјави Левандовски за разговорот со Салихамиџиќ.

реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more

Фудбал

Модриќ стана капитен на Реал

Read more

Зошто Кристијано Роналдо нема ниту една тетоважа на телото?

Read more

Крај на американската авантура: Кјелини го напушти Лос Анџелес, се враќа во Италија

Read more

Енцо Фернандес се извини за навредите кон Африканците што играат за Франција

Read more
 

Спорт

Модриќ стана капитен на Реал

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Кристијано Роналдо нема ниту една тетоважа на телото?

Читај повеќе

Крај на американската авантура: Кјелини го напушти Лос Анџелес, се враќа во Италија

Читај повеќе
  • play_arrow

Енцо Фернандес се извини за навредите кон Африканците што играат за Франција

Читај повеќе

Клинсман бара да се укине правилото за пет измени

Читај повеќе

Тадиќ поради лошиот однос со Пикси повеќе нема да игра за Србија

Читај повеќе
  • play_arrow

Невидена снимка: Што му рекол Хабиб на Конор додека го давеше во познатата борба?

Читај повеќе

Како Барселона ќе се збогати поради повредите на своите играчи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Голот на Јамал ​​е најубав на ЕУРО 2024

Читај повеќе