ФИФА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО КАТАР 2022

Меси го игнорираше Левандовски на теренот, ама се намуабетија после

Аргентина ја победи Полска со 2:0 и од првото место во групата Ц се пласираше во осминафиналето.

Стрелци на головите беа Алексис Мекалистер во 46. и Џулијан Алварез во 67. минута. Аргентина во осминафиналето ќе игра против Австралија, а Полска против Франција. Лионел Меси не успеа да погоди од пенал во 39. минута, одлично одбрани Војчех Шчесни.

Капитенот на Аргентина беше нервозен кога мечот се ближеше кон крајот, што најдобро се виде во последните секунди, кога беше фаулиран од полскиот капитен Роберт Левандовски.

Беше ситуација во близина на центарот на теренот. Левандовски бранејќи го резултатот што ја води Полска понатаму, малку поцврсто влезе во дуелот со Меси.

URL

Полјакот веднаш му се извини, но Меси го игнорираше и не сакаше да му подаде рака како знак дека извинувањето е прифатено.

На крајот од натпреварот Левандовски и Меси останаа во срдечен разговор.

Неколку пати Меси му кажа нешто на уво со рацете околу устата, за никој да не може да прочита за што зборува. И Меси рече дека никогаш нема да открие што си кажале.

URL
Тагови
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more

Фудбал

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Дали пропадна сонот на Ибра да ја освои ЛШ?

Read more

L'Equipe: Мбапе го пропушта натпреварот на сезоната

Read more

Јуве може да остане без уште 20 бода и да испадне од лигата

Read more
 

Спорт

Што се случи со Месут Озил?

Читај повеќе

Дали пропадна сонот на Ибра да ја освои ЛШ?

Читај повеќе

Валкана НБА тепачка

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов трипл-дабл за Јокиќ, солидна ноќ за Дончиќ кој се повреди

Читај повеќе

Кирјос призна дека ја нападнал поранешната девојка

Читај повеќе

L'Equipe: Мбапе го пропушта натпреварот на сезоната

Читај повеќе

Јуве може да остане без уште 20 бода и да испадне од лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

По 34 години, се враќаат местата за стоење на Вембли

Читај повеќе
  • play_arrow

ФИФА сѐ повеќе го американизира фудбалот

Читај повеќе