На Роналдо му се заканува астрономска казна

Тренерот на премиерлигашот Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, ќе има средба со клупското раководство на која ќе се разговара за евентуална казна за Кристијано Роналдо по повод контроверзното интервју кое португалскиот напаѓач го даде во разговор со водителот Пирс Морган, јавија денеска британските медиуми.

Според истите извори, на Роналдо му се заканува казна од клубот во износ од еден милион фунти.

Роналдо во интервјуто, меѓу другото, рече дека се чувствува предаден од Манчестер Јунајтед поради наводниот обид на клубот да го избрка од „Олд Трафорд“. Во разговорот со Морган, португалскиот напаѓач, исто така, наведе дека не го почитува тренерот Тен Хаг, бидејќи ниту тој нема почитување од холандскиот стратег.

Интервјуто, кое беше објавено по вчерашната победа на Манчестер Јунајтед над Фулам од 2:1 во рамки на 16-тото коло во Премиер лигата, предизвика големо внимание во Англија бидејќи Роналдо изнесе многу навреди кон својот клуб и оцени дека „Црвените ѓаволи“ воопшто не напредувале откако легендарниот Алекс Фергусон се повлече од тренерската клупа во 2013 година.

Роналдо не беше во составот на Јунајтед на неделниот дуел против Фулам, наводно, поради болест.

реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Фудбал

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Read more

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Read more

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Read more

Пике официјално се пофали со новата девојка

Read more
 

Спорт

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Читај повеќе

Украина ќе ги бојкотира ЛОИ во Париз ако настапат руски и белоруски олимпијци

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ го декласираше Пол и закажа финале со Циципас

Читај повеќе
  • filter

Леброн и Јанис капитени на Ол-стар, познати првите петорки

Читај повеќе
  • play_arrow

Циципас го победи Хачанов и се пласираше во финалето на Австралија опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Читај повеќе

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Читај повеќе
  • play_arrow

Сабаленка против Рибакина во ВТА финалето во Мелбурн

Читај повеќе