Најголемите рекордери во историјата на Лигата на шампиони

Лигата на шампиони ја организира УЕФА од 1992. ЛШ го замени Купот на шампионите на Европа, или скратено Европски куп, создаден во 1955 година, додавајќи групна фаза во натпреварувањето и дозволувајќи повеќе учесници од една земја.

ЛШ е еден од најпрестижните турнири во светот и најпрестижното клупско натпреварување во европскиот фудбал за најдобрите фудбалски клубови во Европа.

Tifo Football ги скоцка не едно место најголемите рекордери во историјата на ЛШ.

реклама

Фудбал

Двајца англиски репрезентативци во изолација - ја пропуштаат Чешка, а можеби и осминафиналето

Read more

Рамос доби понуди од ПСЖ, Јунајтед и Сити

Read more

Хицлшпергер до ЕУРО: Помислете на оние кои се дискриминирани поради сексуалноста

Read more

УЕФА ги одби Германците: Алијанц Арена нема да блесне во боите на виножитото

Read more

Нови видеа

play_arrow

Траги од древни цивилизации на Земјата

Read more
play_arrow

30 минути тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

„Иднината е одржлива“ – ревија на студентите по моден дизајн на ТМФ

Read more
play_arrow

Како да едитирате видео на YouTube откако ќе го објавите?

Read more
play_arrow

Протест во Лондон против рестриктивните мерки поради COVID-19

Read more
play_arrow

Астронаутите инсталираа нови соларни панели на МВС

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Објавен трејлер за видеоиграта „Pokemon Unite“

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако се туширате со ладна вода секој ден, цел месец?

Read more
play_arrow

Кој е побрз: Audi RS e-tron GT или Tesla Model S?

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Сакаш да направиме селфи?

Read more
play_arrow

Зошто токму сега се појавуваат нови варијанти на коронавирусот?

Read more