Најубавите голови од Премиeр лигата постигнати викендов

Пет гола се најдоа на листата на најубави голови на 9. коло од натпреварите играни викендов во најдобрата англиска лига.

Два гола се од натпреварот Астон Вила - Барнли: оној на Дани Велбек за домаќините и тој на Соли Марч за гостите. Потоа, акцијата на Евертон која заврши со голот на Доминик Калверт-Левин против Фулам, како и погодоците на Диогу Жота (Ливерпул - Лестер) и Себастјен Алер (Шефилд Јунајтед - Вест Хем).

реклама

Фудбал

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Read more

Младиот фудбалер на Ливерпул вчудовиден од изгледот во играта FIFA 22

Read more

Гуардиола: Немаме таква моќ во нападот како Јунајтед, Челзи и Тотенхем

Read more

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Read more
play_arrow

Зошто сината боја е ретка во природата?

Read more
play_arrow

Само за почетници: 10 минути вежби за стомачни мускули

Read more
play_arrow

Како животните ги добиваат нивните шари?

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за трилер хоророт „Night Teeth“

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10-минутен енергичен тренинг со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Жешка лава против базен

Read more
play_arrow

20 начини како да топите калории без вежбање

Read more
play_arrow

Што треба да знаете пред да почнете свој бизнис?

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more