Нелоски: Сите заедно треба да му помогнеме на ФК Вардар да се издигне над ситуацијата

Во синоќешната емисија Click Plus на TВ21, гости беа скопскиот градоначалник Петре Шилегов и Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ. Една од темите беше и актуелната ситуација во која се наоѓа ФК Вардар.

Remote video URL

„Би сакал јавно да го замолам градоначалникот Петре Шилегов, советниците на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ да видат што можат да направат како Град Скопје за помош на фудбалскиот клуб Вардар”, рече Владимир Нелоски.

„11 години од мојот живот имам тренирано во ФК Вардар. Сум бил дел првата екипа, од младинските екипи, сум бил дел од екипата кога се соочувавме со најголеми проблеми и подоцна кога освоивме шампионска титула, токму затоа еден апел до сите надлежни органи да му помогнеме да се издигне над ситуацијата, бидејќи Вардар е симбол на градот Скопје и гордост на Република Македонија”, истакна Нелоски.

реклама

Фудбал

Подемот и падот на Гарет Бејл

Read more

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Read more

Снајдер: Можев да бидам како Меси или Роналдо, но не сакав

Read more

Forbes: Роналдо стана првиот фудбалер милијардер

Read more

Спорт

  • play_arrow

Подемот и падот на Гарет Бејл

Читај повеќе

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Читај повеќе

Снајдер: Можев да бидам како Меси или Роналдо, но не сакав

Читај повеќе

Forbes: Роналдо стана првиот фудбалер милијардер

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал и Атлетико со заедничка иницијатива за поддршка на најпогодените од COVID-19

Читај повеќе

Игуаин и Сари склучиле пакт

Читај повеќе

Надал: Не би играл на УС Опен

Читај повеќе

НБА се враќа во досега невиден формат со 22 екипи

Читај повеќе

Среќен роденден, Комити!

Читај повеќе