2.МФЛ ИСТОК 2020/21

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Во пресрет на денешното дерби од групата Исток во Втората лига, дојде до физичка пресметка на навивачките групи на Брегалница и Тиквеш.

Штипјани по тепачката: Фото: НК Фаланга Штип

Пред почетокот на натпреварот помеѓу првопласираната Брегалница и второпласираниот Тиквеш, двајцата главни кандидати за пласман во Првата лига , двете навивачки групи се сретнаа на кружниот ток пред стадионот „Градски“ во Штип и почнаа физичка пресметка која за среќа траеше кратко.

Министерството за здравство и натаму не дозволува присуство на публика, но лошо направениот протокол дозволува навивачките групи да се собираат надвор од стадионите и оттаму да ги бодрат своите миленици. Оваа појава и уште од август кога почна сезоната и досега властите никако не успеваат да воведат ред, па оттаму и целата забрана за публика на стадионите е непродуктивна.

Локалната ТВ куќа M»Net објави и снимка од тепачката:

Инаку, натпреварот заврши 1:1.

реклама

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Read more

Полицијата казни пратеник бидејќи зборувал на телефон додека возел на патот Куманово-Скопје

Read more

Џонсон: Ситуацијата со коронавирусот ќе биде многу поинаква на пролет

Read more

Категорично „не“ од австралиските власти за барањата на Ѓоковиќ

Read more

Фудбал

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Read more

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Read more

Шпанска серија: Агентот на Рамос се натега со Реал за милион евра

Read more

Видал: Интер докажа дека има квалитет за Скудетото

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Џон Џонс ги налути обожавателите со видео во кое убива дива свиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Луис Хамилтон: Сега сум на планина, тренирам секој ден

Читај повеќе

Прв пат во зима освоен вториот највисок врв во светот

Читај повеќе

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Читај повеќе

Ракометарите го победија Чиле и одат во наредната фаза

Читај повеќе

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Читај повеќе

Работнички го откажа настапот на АБА 2 турнирот во Бања Лука

Читај повеќе

Шпанска серија: Агентот на Рамос се натега со Реал за милион евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Видал: Интер докажа дека има квалитет за Скудетото

Читај повеќе