КВАЛИФИКАЦИИ ЗА УЕФА ЕУРО 2024 ГЕРМАНИЈА

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Филип Здравески
/ 03.06.2023 / 13:10

Во понеделник, 5 јуни, ќе започне продажбата на билетите за натпреварот на Македонија - Украина (16 јуни, 20:45 ч.) на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје од квалификациите за ЕУРО 2024.

Фото: ФФМ

Цената на влезница за натпреварот изнесува од 300 и 400 денари, во зависнот од локацијата на трибините.

Продажбата на билети за натпреварот Македонија - Украина ќе се организира исклучиво преку продажната мрежа на MKTickets со физичко присуство на купувачите. 

Едно лице може да купи најмногу четири (4) билети. Задолжителна е влезница за натпреварот и за деца, без оглед на нивната возраст.

Цени на билети:  

Северна Трибина
300 денари - Блок 13, 14, 18, 19, 20, 21, 23 и 24

Јужна Трибина
300 денари - Блок 1, 2, 5 и 6
400 денари - Блок 3 и 4

Билетарата на Националната арена „Тодор Проески“ ќе биде отворена на 14-ти, 15-ти, како и на денот на натпреварот од 10:00 часот. 

Продажни места:

Скопје:
• Југотон - ГТЦ 1
• ЈК Травел - ТЦ Бисер
• Макпетрол - Козле
• Макпетрол - Илинденска
• Макпетрол - Влае
• ЛитератураМК - City Mall
• ЛитератураМК - East Gate
• ЛитератураМК - Веро Центар
• ЛитератураМК - ТЦ Буњаковец
• ЛитератураМК - ул. „Македонија“

Битола:
• ЛитерараМК
• Tobacco Brothers

Велес:
• Унисон

Гостивар:
• Тобако Вона 5

Куманово:
• Тобако Агора

Охрид:
• ТА Вис Пој

Прилеп:
• ТА Бран

Радовиш:
• ТА Халкидики

Струмица:
• ЛитератураМК 
• ТА Сафари

Тетово:
• Тобако Монако
• Гранд Тобако

„Ги повикуваме сите љубители на фудбалот и поддржувачи на македонската репрезентација со фер и коректно навивање да им помогнат на 'Рисовите' да дојдат до многу важна победа од квалификациите за Европското првенство 2024“, порачува ФФМ.

реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Фудбал

Ван дер Варт: Англија е ср*ње од екипа

Read more

Ламин Јамал - ниту едно не му е презиме

Read more

Мојсов: И во Исланд ќе одиме на победа

Read more

Тиквеш го обели образот на македонскиот фудбал во Европа

Read more
 

Спорт

Ван дер Варт: Англија е ср*ње од екипа

Читај повеќе

Американците најголеми фаворити, ФИБА ги потцени Србија и Канада

Читај повеќе

Ламин Јамал - ниту едно не му е презиме

Читај повеќе

Мојсов: И во Исланд ќе одиме на победа

Читај повеќе
  • play_arrow

Тиквеш го обели образот на македонскиот фудбал во Европа

Читај повеќе

ФИА потврди шест трки за сезоната 2025

Читај повеќе

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Читај повеќе

Мбапе ја доби „деветката“ на Бензема во Реал

Читај повеќе
  • play_arrow

Експерт за ВАР објасни зошто беше досуден пенал за Англија

Читај повеќе