ЕВРОЛИГА 2020

Реал Мадрид со рекордни 13 последователни победи во Евролигата

Лидерот во пласманот, Реал Мадрид, го совлада гостинскиот тим на Жалгирис со 88:82 (47:41) и оствари рекордна 13-та по ред победа во Евролигата.

Дуелот имаше интересен почеток, но по силниот старт на втората четвртина со серија од 10: 3, Шпанците поведоа со 30:21, а потоа го контролираа мечот.

Треј Томпкинс постигна 20 поени и 5 скока, додека Руди Фернандез додаде 17 поени за 15-тата победа на тимот на 18 натпревари за време на кампањата во Евролигата досега, за шампионите од 2018 година.

Лукас Лекавичиус беше најпрецезен со 21 поен за Литванците, кои дозволија 13-ти пораз.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Што се знае за полицаецот кој го уби Џорџ Флојд?

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Не треба да се аплицира за домашната платежна картичка, проверете онлајн дали ви следува

Read more

Кошарка

МЗТ до КФМ: Парите назад или кривична

Read more

Стојмир Дејаноски е нов претседател на КК Гостивар

Read more

НБА првак истепа момче на улица, се правда дека нема врска со расизам

Read more

Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Read more

Спорт

МЗТ до КФМ: Парите назад или кривична

Читај повеќе

Фудбалски рекордер: Украински клуб има 25 заразени со COVID-19

Читај повеќе

И после Ибра, Ибра

Читај повеќе

Карагер: Обамејанг е премногу добар за Арсенал

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд може да го пропушти мечот со Херта поради повреда

Читај повеќе
  • play_arrow

Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Читај повеќе

Барса сокрилa дека има пет играчи со коронавирус

Читај повеќе

ФИФА повика на здрав разум при санкционирањето на фудбалери кои бараат правда за Џорџ Флојд

Читај повеќе

Митревски ќе го чува голот на Порто

Читај повеќе