РК Еурофарм Пелистер ги објави цените за ЛШ: сезонските билети чинат од 5.500 до 6.500 денари

Ракометниот првак Еурофарм Пелистер ги објави цените на сезонските билети за премиерниот настап во групната фаза од Лигата на шампионите. Тие ќе чинат од 5.500 до 6.500 денари, во зависност од позицијата на седиштата во салата „Боро Чурлевски“ во Битола.

Во соопштението на РК Еурофарм Пелистер, се вели:

Почитувани љубители на ракометот и навивачи на РК Еурофарм Пелистер

Во пресрет на отпочнувањето на новата ракометна сезона 2023/24 дозволете да ве известиме за деталите поврзани со билетите за натпреварите на нашите две екипи во домашното првенство, Лигата на шампионите и СЕХА лигата.

Цените на сезонски билети за натпреварувачката 2023/24 година за сите натпревари во сите натпреварувања на нашите две екипи ќе изнесуваат:

6.500 денари (Централни позиции – јужна и северна трибина)

5.500 денари (Странични позиции – јужна и северна трибина)

Што добивате со сезонскиот билет ?

* Ваше загарантирано место и присуство на сите натпревари во сите натпревари на домашен терен на РК Еурофарм Пелистер и РК Еурофарм Пелистер 2.

* На сите натпревари влегувате на посебен влез без гужви и чекање.

* Станувате дел од клубот на лојални подржувачи на РК Еурофарм Пелистер и РК Еурофарм Пелистер 2 и добивате можност за 10% попуст при купување на производи од Фан-продавницата на клубот.

* Добивате плакета „Наш лојален поддржувач“ со фотографија и потпис од сите играчи на РК Еурофарм Пелистер и РК Еурофарм Пелистер 2.

Како до сезонски билет ?

Порталот за е-продажба на билети на РК Еурофарм Пелистер ќе биде отворен на 4 септември.2023 година во 19:00 часот. На порталот ќе може преку реализација на електронска трансакција директно да го купите вашиот сезонски билет или преку апликацијата „Сезонска карта со Шпаркасе банка“ да го резервирате вашиот билет за период од 48 часа.
Шпаркасе Банка, како наш верен подржувач и спонзор, оваа година ќе даде и огромна поддршка во купувањето на сезонските билети, односно ќе овозможи сумата од 6.500 и 5.500 денари да се плаќа на ДЕВЕТ еднакви месечни рати без камата.

За таа цел: после резервацијата на вашиот билет (дефинирани ред и седиште) на е-порталот на РК Еурофарм Пелистер за купување билети, во наредните 48 часа ќе треба да отидете во експозитура на Шпаркасе Банка каде ќе треба да отворите сметка (доколку не поседувате активна во банката) и траен налог на најмногу девет месеци. После завршување на оваа процедура од страна на банката ќе добиете потврда за активиран траен налог и со истата потоа ќе може да ја подигнете вашата сезонска карта од клубот. Во случај еден клиент да нема уплата од два последователни месеци од трансакциската сметка, трајниот налог се активира, а билетот ќе се деактивира.

Цена на поединечните билети за натпреварувачката сезона 2023/24 година за натпреварите во Лигата на шампиони ќе изнесува:

550 денари (Централни позиции – јужна и северна трибина)

450 денари (Странични позиции – јужна и северна трибина)

Цена на поединечните билети за натпреварувачката сезона 2023/24 година за натпреварите во домашното првенство ќе изнесуваат:

Од 120 до 250 денари (Централни позиции – јужна и северна трибина)

Од 100 до 180 денари (Странични позиции – јужна и северна трибина)

реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Ракомет

Пролет го назначи Александар Јовиќ за нов тренер

Read more

Грчкиот ракометен селектор провоцира: Нашата репрезентација ја нарече Скопје

Read more

Папаниколау се расплака пред новинарите по елиминацијата на Грција

Read more

РК Еурофарм Пелистер ги објави цените за ЛШ: сезонските билети чинат од 5.500 до 6.500 денари

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Капело: Головите на Јуве - Интер ја уништија играта

Читај повеќе

Верстапен прекрши непишано правило, не ги честеше колегите вечера

Читај повеќе

На Кејн му лежи Бундесот: Постигна 18 гола и 5 асистенции, никој во Европа не е подобар од него

Читај повеќе

Спречен скандал во Барселона, играчите замолчени со пари

Читај повеќе

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Читај повеќе

Сѐ за пари: Клуб од Дубаи ќе игра во Евролигата

Читај повеќе

ФИФА сака да ги зголеми овластувањата на ВАР технологијата

Читај повеќе

Спортска повреда: Му замрзнал пенисот за време на скијачка трка

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс доживеа еден од најтешките порази во историјата, Денвер силен и без Јокиќ

Читај повеќе