РК Вардар ги пушти во продажба билетите за Порто и Нексе

Навивачите на македонската ракометна гордост од денеска можат да си набават билет за следните домашни натпревари на нивниот миленик во Лигата на шампиони и Сеха лигата.

Вардар прво на 22-ри ќе го пречека португалскиот шампион Порто со почеток од 17 часот. Билетите чинат 350 денари, а за блокот А цената е 400.

Два дена подоцна во Скопје доаѓа хрватскиот Нексе во натпревар од Сеха Лигата. Почетокот е закажан за 20.45 часот, а билетите за овој натпревар чинат симболични 50 денари.

Продажбата на картите за двата натпревара е можна онлајн на TicketPlus како и на билетарницата на СЦ „Јане Сандански" секој работен ден од 10 до 18 часот.

Вардаровите ракометари очекуваат полна сала и максимална поддршка на двата натпревара.

реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Read more

Силно невреме во северниот дел на Хрватска

Read more

Ракомет

Времеплов: Пред 18 години Кометал ЃП стана европски шампион

Read more

Дибиров и следната сезона ќе игра за Вардар

Read more

Ракометното првенство нема да се доигра, познато кои екипи ќе играат во Европа

Read more

Пелистер се засили со хрватскиот репрезентативец Мандалиниќ

Read more

Спорт

  • play_arrow

Барселона ќе го одложи враќањето на Нејмар до крајот на јули

Читај повеќе

Зидан ги прекрши правилата за самоизолација во Мадрид

Читај повеќе
  • play_arrow

Њукасл и Вулверхемптон се заинтересирани за Игуаин

Читај повеќе

Натпреварот Ливерпул-Атлетико Мадрид во ЛШ поврзан со 41 смртен случај од COVID-19

Читај повеќе

Тенисерот Басилашвили уапсен за семејно насилство

Читај повеќе
  • play_arrow

Отворена истрага за натпреварот Јувентус - Интер по коментарите на Клаудио Лотито

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Левандовски е незапирлив

Читај повеќе
  • filter

23 мај 1972, роден е Ф1 возачот Рубенс Барикело

Читај повеќе