ПРЕМИЕР ЛИГА 2022/2023

Роналдо исфрлен од составот на Манчестер Јунајтед

Кристијано Роналдо нема да биде во составот на Манчестер Јунајтед за саботното премиерлигашко дерби против Челси, официјално соопшти вечерва клубот, додавајќи оти сите останати фудбалери се подготвени и фокусирани на претстојниот натпревар.

Португалецот се најде на удар на жестоки критики откако го напушти вчерашниот натпревар против Тотенхем пред истиот да заврши. Роналдо ќе го пропушти следниот натпревар, а нема да тренира со првата екипа ниту во следните три дена.

Британските медиуми јавија денеска дека Роналдо на дуелот против Тотенхем, исто така, одбил да влезе во игра од клупата за резерви и го напуштил стадионот „Олд Трафорд“ во 89-тата минута.

Ова не е првпат сезонава Роналдо да напушти натпревар на својот тим пред судијата да означи крај. Истото го стори и на полувремето на пријателскиот натпревар против Рајо Ваљекано. откако беше заменет.

реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Фудбал

На Кејн му лежи Бундесот: Постигна 18 гола и 5 асистенции, никој во Европа не е подобар од него

Read more

Спречен скандал во Барселона, играчите замолчени со пари

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

ФИФА сака да ги зголеми овластувањата на ВАР технологијата

Read more
 

Спорт

Верстапен прекрши непишано правило, не ги честеше колегите вечера

Читај повеќе

На Кејн му лежи Бундесот: Постигна 18 гола и 5 асистенции, никој во Европа не е подобар од него

Читај повеќе

Спречен скандал во Барселона, играчите замолчени со пари

Читај повеќе

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Читај повеќе

Сѐ за пари: Клуб од Дубаи ќе игра во Евролигата

Читај повеќе

ФИФА сака да ги зголеми овластувањата на ВАР технологијата

Читај повеќе

Спортска повреда: Му замрзнал пенисот за време на скијачка трка

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејкерс доживеа еден од најтешките порази во историјата, Денвер силен и без Јокиќ

Читај повеќе

Модриќ ќе го пропушти натпреварот со Наполи

Читај повеќе