СЕРИЈА А 2019/20

Серија А почнува со Торино - Парма?

Во очекување на официјализација на календарот, најверојатно мразот ќе го скршат екипите на Торино и Парма на 20 јуни во 19:30 часот.

Фудбалерите на „Граната“ на „Гранде Торино“ стадионот ќе ги пречекаат „Жолто-сините“ од Парма во натпревар кој ќе го означи долгоочекуваното продолжување на италијанската лига. Планот на Лега Калчо е со овој натпревар закажан за в сабота, 20 јуни од 19:30 часот официјално да продолжи сезоната.

Истиот ден од 21:45 ќе следи дуелот на Верона и Каљари, а наредниот ден уште два дуела: Аталанта - Сасуоло и Интер - Сампдорија. Тоа се всушност четирите одложени натпревари од 25. коло.

Потоа сезоната ќе продолжи со натпреварите од 27. коло бидејќи оние од 26. коло се одиграа пред да настапи прекинот.

Треба да се одиграат вкупно 124 натпревари и тоа за 43 дена.

Клик на сликата за поголема верзија

 

Тагови
реклама

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Read more

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Read more

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Витаминот Д и коронавирусот - Вистинска или залудна надеж?

Read more

Фудбал

Милан го среди Јуве, бламажа на Лацио

Read more

Времеплов: 46 години од митското финале на Холандија и Западна Германија

Read more

Камера сними гром како удира во голман

Read more

Вердер избори опстанок во Бундеслигата

Read more

Спорт

  • play_arrow

Милан го среди Јуве, бламажа на Лацио

Читај повеќе

Половина милијарда долари - Патрик Махомс го потпиша најскапиот договор во историјата на спортот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 46 години од митското финале на Холандија и Западна Германија

Читај повеќе
  • play_arrow

Камера сними гром како удира во голман

Читај повеќе

НХЛ и здружението на играчи се согласија за планот за продолжување на сезоната

Читај повеќе
  • play_arrow

Вердер избори опстанок во Бундеслигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Автогол му ја донесе победата број 200 на Мурињо

Читај повеќе

АТП со важна промена во системот за рангирање

Читај повеќе

Кој ќе го купи Милинковиќ-Савиќ на попуст?

Читај повеќе