ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ 2021

Серхио Рамос потпиша за ПСЖ

Гигантот од Париз комплетираше уште еден голем трансфер и полека гради фаворитски тим за новата сезона во Лигата на шампионите.

По Ашраф Хакими, Серхио Рамос е најновото засилување за Пари Сен-Жермен, потврди клубот денеска.

„Ние во ПСЖ сме презадоволни што можеме да го објавиме пристигнувањето на Серхио Рамос во тимот. Шпанскиот централен дерфанзивец потпиша двегодишен договор и се обврза да остане во францускиот главен град до 30 јуни 2023“, се пофалија „Светците“.

URL

За доаѓањето на Серхио Рамос во Париз се знаеше веќе некое време и се чекаше само официјализација.

„Многу сум среќен што доаѓам во Пари Сен-Жермен. Ова е голема промена во мојот живот, нов предизвик и ден кој никогаш нема да го заборавам. Многу сум горд што сум дел од овој амбициозен проект, што ќе бидам дел од овој тим во кој се многу големи играчи. Пари Сен-Жермен е тим кој се има докажано на највисо ниво. Сакам да продолжам да напредувам во Париз и да му помогнам на тимот да освои што е можно овеќе трофеи“, е првата изјава на Рамос како играч на ПСЖ.

Тој кариерата ја почна во сезоната 2003/04 во дресот на вториот тим на Севиља, од каде и изникна од академијата. Потоа една сезона играше за превиот тим кога Реал Мадрид го фати на радарот и го прибра кај себе. Во шпанската престолнина остана цели 16 години, стана капитен, одигра 671 натпревар на кои постигна 101 гол, а освои и куп трофеи.

Рамос е капитен и на репрезентацијата на Шпанија, но поради повреда не беше дел од ЕУРО 2020. Има одиграно дури 180 натпревари зачинети со 23 гола.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Фудбал

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Read more

Младиот фудбалер на Ливерпул вчудовиден од изгледот во играта FIFA 22

Read more

Гуардиола: Немаме таква моќ во нападот како Јунајтед, Челзи и Тотенхем

Read more

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Read more
 

Спорт

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе

Радуловиќ: Далеку сме од идеалната форма, претстојната сезона ќе нема изразит фаворит

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик го победи Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија

Читај повеќе

Норис ја освои пол-позицијата за ГН на Русија

Читај повеќе

Младиот фудбалер на Ливерпул вчудовиден од изгледот во играта FIFA 22

Читај повеќе

Радукану го отпушти тренерот кој ја доведе до победа на УС Опен

Читај повеќе

Гуардиола: Немаме таква моќ во нападот како Јунајтед, Челзи и Тотенхем

Читај повеќе

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Читај повеќе