ЛА ЛИГА 2019/20

Суарес признава: Тешко да го престигнеме Реал

Напаѓачот на Каталонците смета дека неговиот тим титулата ја изгубил со неодамнешните три нерешени и дека Реал речиси сигурно е шампион.

„Ако треба да сум искрен, титулата е речиси недостижна. Во Ли Лига мора да бидете самокритични: самите дозволивме да ни избега титулата. Свесни сме дека зависеше од нас самите и затоа не бараме изговори. Јасно е дека со натпреварот против Севиља започнаа нашите проблеми. Потоа дојде гостувањето во Виго кое беше клучно. Си ја пропуштивме шансата“, вели Луис Суарес за шпански SPORT.

Со две кола до крајот Барселона има 4 бодови заостанување зад водечкиот Реал Мадрид. Пред принудната пауза Барса беше лидер, но по рестартот трите нерешени (0:0 кај Севиља, 2:2 кај Селта и 2:2 дома со Атлетико) ја сменија ситуацијата на врвот.

„Да ја победевме Селта, ќе бевме во подобра ситуација против Атлетико. Падот беше во Виго, тој гол на Аспас во последната минута. Тоа боли. Сега ни останува да ја завршиме сезоната на високо ниво и потоа да се бориме за Лигата на шампиони“.

реклама

Бон Џови и покрај богатството пет дена неделно мие садови во ресторан

Read more

Русите објавија снимка од протерувањето на британскиот разурнувач

Read more

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Read more

Џон Мекафи, творецот на антивирусната програма, пронајден мртов во затвор

Read more

Фудбал

Лев по ремито со Унгарија: Натпреварот не беше за оние со слабо срце

Read more

Шведска и Шпанија изборија осминафинале на ЕУРО

Read more

Алиоски: Ангеловски нè натера да испишеме историја

Read more

Најстарите играчи во секој тим на ЕУРО 2020: Каде беа пред седум години?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Милвоки го доживеа првиот пораз на домашен терен

Читај повеќе

Лев по ремито со Унгарија: Натпреварот не беше за оние со слабо срце

Читај повеќе

Шведска и Шпанија изборија осминафинале на ЕУРО

Читај повеќе

Алиоски: Ангеловски нè натера да испишеме историја

Читај повеќе
  • play_arrow

Најстарите играчи во секој тим на ЕУРО 2020: Каде беа пред седум години?

Читај повеќе

Лук де Јонг поради повреда го заврши ЕУРО 2020

Читај повеќе

New York Times: Овој Вимблдон е на Новак Ѓоковиќ. Не превртувајте очи

Читај повеќе

УЕФА се попишмани: Гордо ги носиме боите на виножитото

Читај повеќе

Македонскиот велосипедист Талевски при врвот на „Трката низ Америка“ долга 6.920 километри

Читај повеќе