Bugatti

Продаден најскапиот нов автомобил во историјата

Read more

Флојд Мејведер доби доживотна забрана да купува во Bugatti 

Поранешниот американски боксер Флојд Мејведер Јуниор (44) се најде на црната листа на познатиот производител на автомобили Bugatti откако направи неверојатен потег и доби забрана да ги купува нивните возила.
Read more
play_arrow

Како звучи Bugatti Bolide, вреден 4 милиони евра?

Првите испораки за спортскиот Bugatti Bolide се очекуваат во 2024 година, а прототипот веќе е пуштен пред очите на јавноста.
Read more
play_arrow

Bugatti Veyron против Chiron – кој е побрз?

Што мислите, кој беше побрз?
Read more
filter

Bugatti го реставрираше првиот Veyron Grand Sport

Bugatti во потполност го реставрираше првиот прототип на Veyron Grand Sport, кабриолетска верзија на автомобилиот кој некогаш беше најбрзиот во светот.
Read more
filter

Испорачан последниот произведен Bugatti Divo

Bugatti го достави и последниот произведен примерок од моделот Divo.
Read more
filter

Уникатниот Bugatti од 16,7 милиони евра е подготвен за испорака

Кога беше претставен во 2019 година, беше најскапиот нов автомобил на пазарот.
Read more
filter

Уникатниот Bugatti La Voiture Noire конечно е готов

Уште во 2019 година, Bugatti објави нов уникатен хиперавтомобил наречен La Voiture Noire вреден 18 милиони евра, а сега тој е конечно готов.
Read more

Bugatti откри колку часа биле потребни за создавање на La Voiture Noire

Иако се работи за уникат, La Voiture Noire на Bugatti е исклучителен проект.
Read more
play_arrow

Отпад? Не, материјал за Bugatti

Кој вели дека е невозможно да имате Bugatti Chiron за 30 илјади долари?
Read more
filter

Роналдо го збогати возниот парк со „ѕверка“ од 8 милиони евра

Bugatti Centodieci е новиот автомобил на португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо.
Read more
filter

Bugatti Bolide избран за најубавиот хиперавтомобил на годината

Кога Bugatti во октомври го претстави моделот Bolide, сите беа импресионирани од неговиот потенцијал и спектакуларен дизајн.
Read more
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more