Џастин Гејџи

Гејџи се закани: Ако Мекгрегор се бори за титулата, јас заминувам

Конор Мекгрегор доживеа тежок пораз од Дастин Поарје. Ирецот беше фаворит во тој меч, но го доживеа првиот нокаут во кариерата.
Read more
play_arrow

Колку заработи Нурмагомедов по победата над Гејџи?

Хабиб Нурмагомедов во сабота го побeди Џастин Гејџи и по трет пат ја одбрани титулата во лесна категорија на УФЦ, а за оваа победа заработи рекордн
Read more

Хабиб: Му ветив на мојот покоен татко дека ќе победам

Хабиб Нурмагомедов го побeди Џастин Гејџи и по трет пат ја одбрани титулата во лесна категорија на УФЦ, но веднаш објави крај на кариерата.
Read more

Мекгрегор му се закани на Гејџи: Ќе те искасапам

УФЦ борачот Конор Мекгрегор не чекаше долго за да упати класични ММА закани до Џастин Гејџи кој со победата над Тони Фергусон стана привремен шампион во лесна категорија.
Read more
Џастин Гејџи до Мекгрегор: Ти си гомно од човек, татко и сопруг

Џастин Гејџи до Мекгрегор: Ти си гомно од човек, татко и сопруг

Веднаш по победата на Хабиб Нурмагомедов над Дастин Поарје завчера во Абу Даби, се огласи поразениот ривал на Дагестанецот – Конор Мекгрегор.
Read more
реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Read more