Џорџ Флојд

Поранешниот полицаец прогласен виновен за убиството на Џорџ Флојд

Поранешниот американски полицаец Дерек Шовин е прогласен за виновен по сите точки од обвинението за убиството на Џорџ Флојд, пренесе BBC.
Read more

Семејството на Џорџ Флојд ќе добие 27 милиони долари отштета од Минеаполис

Вашингтон, 12 март 2021 (МИА) – Градскиот совет на Минеаполис, Минесота денеска едногласно изгласа да плати 27 милиони долари за решавање на тужбата поднесена од семејството на Џорџ Флојд.
Read more

Колку тешко ќе биде да се најдат поротници за судењето за убиството на Џорџ Флојд?

Судењето на поранешниот полицаец во Минеаполис Дерек Шовен за смртта на Џорџ Флојд почна денеска во Минеаполис со комплексен процес на избор на порота.
Read more
реклама

Како изгледаат првите Viber стикери со македонски знаковен јазик?

Read more

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more