Интер

Гасп: На Интер не му фали Лукаку, Аталанта не е кандидат за Скудетото

Стратегот на тимот од Бергамо признава дека Интер, Милан и Наполи имаат нешто што на неговата Аталанта сезонава ѝ недостасува поради што неговиот тим не е кандидат за титулата.
Read more
play_arrow

Џеко за победата број 1.500: Ова беше моќен Интер

Актуелниот италијански шампион ја забележа победата број 1.500 во Серија А и тоа откако на полувреме имаше негатива од 1:0 во Фиренца против незгодната Фиорентина.
Read more
play_arrow

Прв кикс на шампионот Интер, Самдорија му откина бод

Крајно интересен и возбудлив натпревар со голови се одигра во Џенова помеѓу Сампдорија и актуелниот шампион Интер.
Read more
play_arrow

Новата кожа на Милано: Интер го претстави новиот дрес

Под мотото „змијата ја менува кожата“ актуелниот шампион на Италија пред јавноста го претстави домашниот дрес за новата сезона во Калчото.
Read more

Интер го претстави Симоне Инѕаги

Она што се шпекулираше по заминувањето на Конте, се оствари: Симоне Инѕаги од денеска е нов тренер на Интер.
Read more

Официјално: Конте по освоената титула повеќе не е тренер на Интер

Италијанскиот тренер Антонио Конте го напушти Интер со кој оваа сезона стана шампион на Италија, потврди миланскиот клуб.
Read more

Колку ќе заработи Интер од освојувањето на Скудетото?

После единаесетгодишен пост Интер повторно е на врвот во Калчото, а тоа носи и добра финансиска заработка. Но, колку навистина ќе ќари миланскиот клуб?
Read more

Лукаку: За Конте би се борел до смрт

Белгискиот колос си ја спаси кариерата со доаѓањето во Интер, а токму на тренерот Антонио Конте му е најблагодарен и за него би сторил буквално сѐ.
Read more
play_arrow

Масовна прослава на шампионската титула на Интер

Повеќе од 30.000 навивачи на Интер на плоштадот Дуомо бучно ја прославија првата шампионската титула на клубот, по пауза од 11 години.
Read more

Само 13 бодови го делат Интер од Скудетото

Во преостанатите осум кола до крајот на сезоната во Серија тимот на Интер треба да собере само 13 бодови за и математички да ја завери титулата.
Read more
play_arrow

Интер гази сигурно кон титула во Италија

Италијанскиот фудбалски прволигаш Интер направи голем чекор кон освојување на шампионската титула во Серија А, откако попладнево триумфираше на домашен терен над Каљари со 1:0.
Read more

Дармјан: Интер сѐ уште не смее да слави

Латералниот бек на „Нераѕурите“ предупредува дека неговите соиграчи не смеат да се опуштат и прерано да почнат со славје на долгоочекуваното Скудето.
Read more
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more