Карим Бензема

Бензема постави рекорд за овој век

Реал Мадрид синоќа ја совлада Мајорка со 6:1 во 6. коло од шпанското првенство, а напаѓачот на „Кралевите“, Карим Бензема, постави рекорд.
Read more

Бензема е позитивен на COVID-19, во изолација наместо на подготовки

Реал Мадрид соопшти дека голгетерот Карим Бензема излегол позитивен на тестирањата за COVID-19 и не може да ги почне подготовките за новата сезона.
Read more

Бензема: Благодарност до цела Франција за поддршката на моето враќање во репрезентацијата

Напаѓачот на Франција и Реал Мадрид, Карим Бензема им се заблагодари на навивачите за поддршката по ЕУРО 2020.
Read more
play_arrow

Што се случи со Карим Бензема?

Карим Мостафа Бензема (роден 19 декември 1987 година) е француски професионален фудбалер кој игра за најтрофејниот европски и шпански клуб Реал Мадрид и за француската репрезентација.
Read more
play_arrow

Велшката резерва го расипа репрезентативното враќање на Бензема

Карим Бензема синоќа после шест години повторно го облече францускиот дрес, имаше одлична прилика да постигне гол, но славјето му го расипа противничкиот голман.
Read more

Шокантна изјава на Зидан: Бензема е најдобриот француски напаѓач на сите времиња

Пред легенди како Анри, Трезеге, Фонтен и Папен, за Зинедин Зидан најдобриот француски напаѓач е Карим Бензема, играч кој никогаш не ја ни гледал Франција како негова земја.
Read more
реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Read more