Карлос Алкарас

play_arrow

Фантастичниот Алкарас го декласираше Зверев и се пласираше во полуфиналето на УС опен

По 2 часа и 24 минути, шпанскиот тенисер Карлос Алкарас убедливо со 3:0 во сетови го совлада германскиот ас Александер Зверев и се пласираше во полуфиналето на УС опен.
Read more
play_arrow

Неверојатниот Ѓоковиќ го совлада Алкарас во мечот на годината и го освои турнирот во Синсинати

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ (2. АТП) по трет пат во кариерата го освои Мастерс 1000 турнирот во Синсинати, победувајќи го ноќеска Шпанецот Карлос Алкарас (1. АТП) во драматично финале.
Read more

Ѓоковиќ ќе го предизвика Алкарас во Синсинати

Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкарас ќе се борат за титулата на мастерсот во Синсинати. Шпанецот во полуфиналето го победи Хуберт Хуркач, а српскиот тенисер беше подобар од Александер Зверев.
Read more
play_arrow

Нервозниот Алкарас елиминиран од Мастерсот во Торонто

Првиот светски рекет Карлос Алкарас загуби во четвртфиналето на Мастерс турнирот во Торонто од Американецот Томи Пол.
Read more

Алкарас: Горд сум што победив, Ѓоковиќ ми беше инспирација

Read more

Алкарас: Ќе го освојам Вимблдон

Шпанскиот тенисер Карлос Алкарас смета дека има шанса да освои барем еден Вимблдон во кариерата.
Read more
play_arrow

Алкарас: Ѓоковиќ е фаворит, но мојата младост може да пресуди

Шпанскиот тенисер Карлос Алкарас ја најави полуфиналната пресметка против Новак Ѓоковиќ на Ролан Гарос, велејќи дека со нетрпение го очекува овој дуел и дека верува дека неговата младост може да го победи искуството на Новак.
Read more

Надал и Алкарас го пропуштаат мастерсот во Монте Карло

Во интервал од само половина час двајца од најдобрите светски тенисери објавија дека се приморани да се откажат од настап на турнирот во Монте Карло.
Read more

Алкарас со триумф во Индијан Велс ќе се врати на врвот на АТП листата

Шпанецот Карлос Алкарас и Русинот Даниил Медведев ќе играат во денешното финале на АТП тенискиот турнир од серијата Мастерс 1000 во Индијан Велс.
Read more

Алкарас поради повреда го пропушта Австралија опен

Шпанскиот тенисер и во моментов прв светски рекет, Карлос Алкарас ќе го пропушти првиот Грен слем во годината, Австралија опен поради повреда која ја доби на тренинг.
Read more
play_arrow

Алкарас: Ми се оствари сонот да станам прв светски рекет

Read more

Алкарас со најголема заработка во 2022

Победникот на УС опен и од денес најдбар светски тенисер Карлос Алкарас (19) се наоѓа и на првото место според заработката во 2022 година. 
Read more
реклама

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more