коронавирус

Скратен полицискиот час во Грција

Атина, 12 јуни 2021 (МИА) – Од денеска музиката повторно се враќа во угостителските објекти во Грција, а полицискиот час е пократок и ќе почнува во еден часот и 30 минути, наместо 30 минути по полноќ како што беше
Read more

Научник од Јејл: Светот го очекуваат уште две фази од пандемијата, крајот дури во 2024

Пандемијата на коронавирусите нема да заврши сѐ до 2024 година, кога ќе почне таканаречениот „постпандемиски“ период,  што ќе биде многу сличен на „лудите дваесетти години“ на 20 век, смета д-р Николас Христакис, научник од Јејл.
Read more

Рекорден број на заразени со коронавирус во Австралија

Сојузната австралиска држава Викторија денеска објави дека е забележан рекорден број на заразени со коронавирус и предупредија дека ќе ги продолжат рестриктивните мерки доколку луѓето кои не се чувствуваат добро продолжат да одат на работа
Read more

Позитивни се 36 туристи кои пристигнале во Грција, најмногу од Србија

Во изминатите 24 часа во Грција се регистрирани 43 нови случаи на COVID-19, од кои 85 отсто, односно 36 се туристи кои влегле во земјата, соопшти Националната служба за јавно здравје на Грција.
Read more
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more