ЛОИ 2020

Мојсовски: Георгиевски освои сребро, но за нас тој е златен

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски, поттикнат од големиот успех на Дејан Георгиевски, Наумче Мојсовски ќе се заложи во блиска иднина боречките спортови да добијат свој дом и со тоа значително да се подобрат условит
Read more

Дејан се врати дома: Овој успех не е само за мене, туку за цела Македонија

Олимпиецот Дејан Георгиевски попладнево слета на скопскиот Аеродром каде беше дочекан од директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски, и стотици навивачи, членови на неговото семејство, претставници
Read more

Ѓоковиќ експресно во полуфиналето на ЛОИ

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на олимпискиот турнир во Токио бидејќи го совлада Јапонецот Кеј Нишикори со 6:2, 6:0.
Read more

Рекорден број на заразени на ЛОИ во Токио, двајца хoспитализирани

Организаторите на Олимписките игри во Токио соопштија денеска за 24 нови позитивни случаи на коронавирус, што е најголем дневен пораст на заразени откако домаќините почнаа да објавуваат податоци на 1 јуни.
Read more

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Олимпискиот комитет на Северна Македонија преку социјалните мрежи соопшти дека дочекот на Дејан Георгиевски, кој вчера освои сребрен медал во теквондо на Олимписките игри во Токио, ќе биде утре во 19:30 часот.
Read more

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ избори четвртфинале на Олимпијадата во Токио, по победата над Фокина Давидович од Шпанија со 2-0, по сетови 6:3 и 6:1.
Read more

Дејан Георгиевски награден со 1,8 милиони денари за среброто во Токио

На нашиот претставник на Олимписките игри во Токио, кој се закити со сребрен медал во дисциплината теквондо, Дејан Георгиевски ќе му биде доделена парична награда во висина од 1.200.000 денари, одлучи Владата на Република Северна Македониј
Read more
play_arrow

Филипинка наградена со половина милион евра и нова куќа за освоениот златен медал

Хидилин Диаз го освои првиот златен медал за Филипини во дигање тегови, а за тој подвиг освен солидна парична награда доби и низа околности кои засекогаш ќе ѝ го променат животот.
Read more
play_arrow
filter

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Рускиот гимнастичарки тим денеска го освои златото на Олимписките игри во Токио. Финалето го одбележа повлекувањето на најдобрата Американка во светот, Симон Бајлс, поради повреда.
Read more

Потег „а ла Тајсон“ на ЛОИ

Мароканскиот боксер Јунес Баала направи скандал на Олимписките игри во Токио откако се обиде да му го одгризе увото на ривалот Дејвид Ники.
Read more

Георгиевски со сребрен медал, златото на градите на Русинот Ларин

Дејан Георгиевски ѝ донесе на Македонија сребро откако во финалето со 15:9 загуби од одличниот руски теквондист Владислав Ларин.
Read more
play_arrow

Георгиевски е во финале, Македонија има олимписки медал

Македонија ќе има медал од Олимпијадата во Токио откако теквондистот Дејан Георгиевски обезбеди финале и ќе се бори за златото.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more