Новак Ѓоковиќ

Поранешниот тренер на Ѓоковиќ: Новак сака да стигне до 30 Грен слем титули

Поранешниот тренер на Новак Ѓоковиќ, Богдан Обрадовиќ, е убеден дека тенисерот има намера да игра уште пет години професионално и на високо ниво со цел да освои 30 Грен слем трофеи.
Read more
play_arrow

Ѓоковиќ на триумф до јубилејна 1.000-та победа

Read more

Новак Ѓоковиќ повеќе не е на врвот

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ од денес не е на врвот на АТП листата.
Read more

Ѓоковиќ би можел да настапи на Ролан Гарос

Read more

Ѓоковиќ повторно вратен во притвор во злогласниот хотел

Новак Ѓоковиќ е повторно на суд со Австралија која по втор пат му ја одби визата.
Read more

Новак бил позитивен на корона во декември

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ добил медицинска потврда дека не може да се вакцинира затоа што неодамна бил заразен со ковид, соопштија неговите адвокати.
Read more

Морисон: Ќе го вратиме Ѓоковиќ назад со првиот авион

Премиерот на Австралија Скот Морисон се закани дека Новак Ѓоковиќ може да биде вратен од австралиската граница.
Read more

Гонзалес: Ѓоковиќ ќе ги сруши сите рекорди, но нема да биде GOAT

Фернандо Гонзалес, некогашниот 5. тенисер во светот, смета дека Новак Ѓоковиќ на крајот ќе има најмногу Грен слем титули.
Read more

Тајли: Новак не би сакал да ризикува да не игра на АО

Крег Тајли, директорот на Австралија Опен, вели дека Новак Ѓоковиќ би можел да се појави во Мелбурн.
Read more

Расте притисокот врз Ѓоковиќ, вакцината против коронавирус задолжителна за АО

Сите тенисери, кои сакаат да учествуваат на Австралија Опен во февруари идната година мораат да се вакцинираат против COVID-19, објави директорот на Грен слем турнирот во Мелбурн, Крег Тилеј.
Read more
play_arrow

Моментот кога на Ибра и Ноле ќе им се погоди песната

Новак Ѓоковиќ е во Торино каде играше на завршниот Мастер на сезоната.
Read more

Новак: Имам своја формула, но и таа се менува

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ уште една сезона заврши како најдобар на АТП листата.
Read more
реклама

Луѓето се ужасни: Разочарувачка фотографија од една од најубавите плажи во светот

Read more

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Read more

12 август 30 п.н.е. - Клеопатра се самоубила по поразот на Марко Антониј од Октавијан

Read more

Четири хороскопски знаци на кои есента им носи многу пари

Read more