слабеење

Како со диетата 80/20 може да слабеете додека ја јадете вашата омилена храна?

Планирајте ги вашите оброци однапред, останете хидратирани, вклучете се во редовна физичка активност и практикувајте урамнотежена исхрана.
Read more

Четири нискогликемиски намирници кои поддржуваат здраво слабеење

Храната со низок гликемиски индекс е клучна компонента на многу здрави диети поради својата способност да поддржува различни аспекти на доброто здравје.
Read more
filter

Што да се јаде во процесот на слабеење? Најдобри намирници за појадок со висока содржина на протеини

Многу традиционални опции за појадок, како што се тост, житарици и разни печива се богати со јаглехидрати, а имаат малку протеини.
Read more

7 совети како да ослабите за 7 дена

Велат дека телото за на плажа се прави во зима, но една нутриционистка вели дека може да го покажете вашето „летно тело“ за само една недела.
Read more

Три вида овошје што треба да ги јадете наутро за слабеење

Овошјето секако е здрав избор за вашето тело, а одредени видови можат да ви помогнат да ги изгубите вишокот килограми, како што се јагодите, малините или боровинките – особено ако се консумираат наутро.<
Read more

Дали навистина стануваме поздрави откако ќе ослабеме?

Иако вишокот килограми им пречи на повеќето луѓе најмногу поради естетиката, секој добро знае како дебелината може да има сериозни здравствени последици. 
Read more

Таблета што заменува вежбање наскоро може да биде реалност

Научниците се чекор поблиску до таблета која може да делува како вежбање.
Read more

Пет навики кои го забавуваат губењето маснотии во пределот на стомакот

Одредени животни навики може да го отежнат, па дури и невозможното губењето на салото од стомакот, а некои од нив се: седење по цел ден, пушење, прекумерно консумирање храна, лош сон и погрешен избор на вежби.
Read more

Докажано: Чекори што помагаат да се ослободите од масните наслаги

Многумина сè уште веруваат во митот дека е можно насочено губење на тежината, но тоа навистина не е точно.
Read more

Ако сакате да изгубите килограми, избегнувајте ги овие пијалаци

Вежбањето, здравиот начин на исхрана и избегнувањето слатки значат многу ако сакате да изгубите вишок килограми.
Read more
play_arrow

Вежбање со танц со Памела

Вежбањето треба да биде рутина во која ќе уживате, никогаш не треба да ви биде здодевно.
Read more
play_arrow

15-минутен боксерски кардио тренинг за топење калории

Овие вежби се идеални за топење калории, за загревање на телото пред тренинг и за зацврстување на целото тело. 
Read more
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more