УФЦ

play_arrow

Усман со брутален нокаут го совлада Масвидал

Камару Усман го одбрани појасот против Хорхе Масвидал во главната борба на еден од најдобрите УФЦ настани и тоа пред полна арена.
Read more
play_arrow

Волков брутално го претепа легендарниот Оверим

Познатиот холандски ММА борач Алистер Оверим е поразен со технички нокаут од Александар Волков во главната борба од синоќешниот УФЦ спектакл во Лас Вегас.
Read more

Руски УФЦ борач брутално претепа ММА борач поради долг

Рускиот ММА фајтер Сергеј Каритонов се најде во болница откако беше брутално нападнат од рускиот УФЦ борач Адам Јандиев. Инцидентот се случи за време на Battle of Champions во Москва, настан на кој и двајцата присуствуваа.
Read more
play_arrow

Колку заработи Нурмагомедов по победата над Гејџи?

Хабиб Нурмагомедов во сабота го побeди Џастин Гејџи и по трет пат ја одбрани титулата во лесна категорија на УФЦ, а за оваа победа заработи рекордн
Read more
Џастин Гејџи до Мекгрегор: Ти си гомно од човек, татко и сопруг

Џастин Гејџи до Мекгрегор: Ти си гомно од човек, татко и сопруг

Веднаш по победата на Хабиб Нурмагомедов над Дастин Поарје завчера во Абу Даби, се огласи поразениот ривал на Дагестанецот – Конор Мекгрегор.
Read more
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more