Волков брутално го претепа легендарниот Оверим

Познатиот холандски ММА борач Алистер Оверим е поразен со технички нокаут од Александар Волков во главната борба од синоќешниот УФЦ спектакл во Лас Вегас. Русинот се претстави во импресивно издание и најави борба за титула.

Ова беше најслабото издание во кариерата на Оверим, кој беше претепан во октагонот. Од самиот почеток на борбата доминираше Волков со прецизни удари и беше јасно во која насока се движи борбата. Оверим се обиде да се одбрани, но издржа само до втората рунда.

Волков со серија удари доминираше во втората рунда, па Оверим заврши на подот, по што судијата ја прекина борбата. Со оваа победа, Русинот стана сериозен предизвикувач во борбата за титулата.

„Откако видов дека Алистер почнува да крвави на лицето, знаев дека нашата борба нема да трае долго. Бев сигурен дека ќе заврши најдоцна во втората или третата рунда. Само чекав момент да го зададам вистинскиот удар и го направив тоа“, изјави Русинот по мечот, порачувајќи дека е дојдено неговото време и дека ја заслужува борбата за титулата на светски шампион.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Останати спортови

Усик го победи Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија

Read more

Авганистанските одбојкарки се кријат од талибанците, една беше убиена минатиот месец

Read more

Италијански боксер величеше нацизам во рингот

Read more

Боксерот Пакјао ќе се кандидира за претседател на Филипини

Read more
 

Спорт

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе

Радуловиќ: Далеку сме од идеалната форма, претстојната сезона ќе нема изразит фаворит

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик го победи Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија

Читај повеќе

Норис ја освои пол-позицијата за ГН на Русија

Читај повеќе

Младиот фудбалер на Ливерпул вчудовиден од изгледот во играта FIFA 22

Читај повеќе

Радукану го отпушти тренерот кој ја доведе до победа на УС Опен

Читај повеќе

Гуардиола: Немаме таква моќ во нападот како Јунајтед, Челзи и Тотенхем

Читај повеќе

Со благослов на ФИФА Ракип ќе го облече дресот со сонцето

Читај повеќе