здрав живот

play_arrow

Внимавајте на деталите: Телото само ќе ви каже во каква форма сте

За да го зачуваме здравјето, многумина од нас вежбаат во теретана и слободното време го посветуваат на дополнителни физички активности.
Read more

Како изгледа трпезата на Владимир Путин?

И луѓето кои се на чело на светските велесили уживаат во добра храна. Некои и внимаваат. Што јаде еден од најмоќните луѓе на светот?
Read more

Четири начини како да се чувствувате поенергично во текот на денот

Има многу начини со кои може да влијаеме на имунитетот.
Read more

Растенија што го прочистуваат воздухот во домот

Во пресрет на есенската и зимската сезона, а во однос на запазувањето на свежината и чистиот воздух во домот, стручните лица препорачуваат одгледување кактуси, алое вера или мала палма дома.
Read more

Бесплатни превентивни прегледи по повод Светскиот ден на срцето

Во организација на Институтот за јавно здравје денеска ќе бидат организирани повеќе активности за подигање на свеста кај општата популација за здрав стил на живот и превeнција на ризик факторите кои доведуваат до кардиоваскуларни заболувањ
Read more

Д-р Митов: Не пристапувајте „секташки“ на промените во начинот на исхрана

Здравиот начин на живот може да има различна дефиниција за различни луѓе. Може да направите огромни промени, без да забележите промени, а некогаш и најмалата промена може да направи голема разлика по вашето здравје.
Read more
реклама
На Анчелоти му се криви судиите па бара видеотехнологија

На Анчелоти му се криви судиите па бара видеотехнологија

Read more
Препораки на ДЗС за најавениот топлотен бран

Препораки на ДЗС за најавениот топлотен бран

Read more
Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

Read more
„Skopje Calling“ одложен за септември

„Skopje Calling“ одложен за септември

Read more