животни

play_arrow

Во иднина и лисиците ќе бидат домашни животни?

Експериментот на еден советски научник живее и ден денес. Одбрани лисици се одгледуваат меѓу луѓе со генерации со цел да се припитомат и во иднина да станат новите кучиња и мачки.
Read more
play_arrow

Како панда слави роденден?

Панда во зоолошката градина во Берлин го прослави својот 10-ти роденден со торта-сладолед од зеленчук.
Read more
play_arrow

Орел улови двометарска ајкула во САД

Капачите на плажа на Источниот брег беа сведоци на несекојдневна глетка како огромен орел уловува ајкула и ја носи во височините.
Read more

Стотици слонови најдени угинати во Боцвана

Повеќе од 350 слонови мистериозно угинале во Боцвана за околу еден месец. Тоа стручњаците го опишуваат како еколошка катастрофа.
Read more

Јапонија развива уред за комуникација меѓу луѓето и животните

Јапонски научници работат на развој на електронски уреди што ќе овозможат вид „разговор“, односно размена на мислите меѓу луѓе и животни.
Read more
play_arrow

Најсмешни новинарски гафови со животни

Компилација комични ситуации во кои се нашле новинари соочувајќи се со животни на своите работни места, надвор и во студио.
Read more
play_arrow

Видео со преслатки животни стана вирален хит на интернет

Оваа компилација со слатки животни заслужено стана вирален хит на интернет, со над 5,5 милиони прегледи на YouTube за 4 дена.
Read more
реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Read more