ПРЕМИЕР ЛИГА 2022/2023

Тен Хаг ги казни фудбалерите на Манчестер Јунајтед

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, ги казни своите фудбалери со вонреден тренинг по поразот од Брентфорд (1:4) во рамки на 2. коло од новата сезона во Премиер лигата, јавија денеска британските медиуми.

Манчестер Јунајтед ја отвори премиерлигашката сезона со два пораза од Брајтон и Брентфорд, а холандскиот стратег за неуспешниот старт ги обвини фудбалерите на клубот од „Олд Трафорд“ и ги повика да преземат одговорност.

Британските медиуми тврдат дека Тен Хаг им го укинал на фудбалерите слободниот ден во неделата и место тоа им наредил на играчите да истрчаат 13.,8 километри, идентично колку што фудбалерите на Брентфорд колективно повеќе истрчаа на дуелот против Манчестер Јунајтед.

Во третото премиерлигашко коло, Манчестер Јунајтед на домашен терен го пречекува Ливерпул.

реклама

Месечен хороскоп за април: Три знака ќе имаат животен пресврт

Read more

Том Хенкс со години се бори со тешка болест која ја добил поради улога

Read more

Зошто Германија и Јапонија сериозно се вооружуваат?

Read more

Пресврт - iOS 17 ги носи најбараните функции на iPhone

Read more

Фудбал

7 земји од кои се очекува да имаат поквалитетен фудбал

Read more

Бразилски фудбалер ја пробал исхраната на Роналдо: Мислев дека ќе умрам

Read more

Статистиката е против него: Ребиќ го напушта Милан?

Read more

Меси доби статуа од КОНМЕБОЛ, ќе стои до оние на Пеле и Марадона

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

7 земји од кои се очекува да имаат поквалитетен фудбал

Читај повеќе

Бразилски фудбалер ја пробал исхраната на Роналдо: Мислев дека ќе умрам

Читај повеќе

Статистиката е против него: Ребиќ го напушта Милан?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меси доби статуа од КОНМЕБОЛ, ќе стои до оние на Пеле и Марадона

Читај повеќе
  • play_arrow

Рикардо возеше Ф1 болид во австралиска оф-роуд авантура

Читај повеќе

Тотенхем за 10 години платил 62,5 милиони евра отштета за отпуштени тренери

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ ги уништи 76ерс и потврди доминација незабележана 50 години

Читај повеќе

Шефот на Ла Лига: Се смеев од срце кога Баерн го елиминираше ПСЖ

Читај повеќе

Македонските фудбалери ја победија репрезентацијата на Фарски Острови

Читај повеќе