ДЕФИНИТИВЕН КАМБЕК НА ИРЕЦОТ

Борба на титаните во УФЦ: Мекгрегор против Сероне во јануари

Големиот УФЦ спектакл е загарантиран – закажан е за 18 јануари, 2020 година.

Претседателот на УФЦ Дејна Вајт потврди дека во Лас Вегас ќе се соочат Конор Мекгрегор и Доналд Сероне.

Мечот на УФЦ настанот 246 ќе се одржи во велтер категорија, а ќе се соочат две ММА легенди.

Ирецот Мекгрегор (31) има скор од 21-4, но се нема борено по поразот од Хабиб Нурмагомедов во октомври, 2018 година.

Од друга страна, Американецот Сероне (36) држи рекорд во број на победи (23) и прекини (16) во УФЦ, но и тој беше поразен во последните две борби – од Тони Фергусон и Џастин Гејџи.

реклама

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Во Санџак осамна албанско знаме, интервенираше српската војска

Read more

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more

Останати спортови

Forbes ги прогласи највредните спортски клубови

Read more

Првпат по 28 години откажан Охридскиот маратон

Read more

Најголемите спортски федерации одржаа состанок по повод претстојната корона-сезона

Read more

Најбрзиот нокаут во историјата на женскиот бокс

Read more

Спорт

Касиљас соопшти дека се пензионира

Читај повеќе

Новата сезона во Серија А почнува на 19 септември

Читај повеќе

Силекс неносител во ЛШ, жрепката в недела

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв пат по 10 години Лејкерс најдобри на Западот

Читај повеќе

Црвен картон за намерно кашлање кон противникот во Премиер лига

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Фетел: Не му верував на болидот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пандев со Џеноа избори опстанок во Серија А

Читај повеќе
  • play_arrow

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Читај повеќе

Венгер ги именува фаворитите во Лигата на шампиони

Читај повеќе