Детски цртежи на насловната на италијански Vogue

Деца од целиот свет учествуваа во дизајнирање на насловната страница на Vogue Italia за месец јуни.

Со молив в рака, група деца на возраст од 2 до 10 години од целиот свет се дизајнерите на овомесечното издание на Vogue Italia. Нормално, списанието може да има само една насловна страница, но затоа онлајн изданието може да има повеќе.

Децата ги цртаа своите верзии на сезонската облека Métiers d’Art од 2019/20 на Chanel која во декември продефилира во Гран Пале во Париз.

Така, помеѓу бајки, принцези, разнобојни инсекти, добри господари и измислени другарчиња, овој број на Vogue Italia е посветен на децата, на новиот свет кој полека полека се оформува како што завршува локдаунот. Што ќе остане од месеците поминати во конфузија и страв? Каков облик (и зошто да не, каква облека) ќе имаат нивните соништа?

Томас (4 г.), Њујорк (САД)

Нори (5 г.), Амстердам (Холандија)

Таѕио (6 г.), Париз, (Франција)

Камила (2 г.), Дакар (Сенегал)

Џорџо (10 г.), Парма (Италија)

Пјетро (6 г.) Милано (Италија)

Ракеле (5 г.), Болоња (Италија)

Виолета (5 г.), Милано (Италија)

Тагови
реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Стил

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Read more

Крупни или слаби, кои жени им се најпривлечни на мажите?

Read more

Лаура Даморе, стјуардеса со најголема популарност на Instagram

Read more

Креативни идеи за уредување на мала тераса

Read more
 

Магазин

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Читај повеќе
  • filter

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Читај повеќе
  • filter

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Читај повеќе