НБА ПЛЕЈ-ОФ 2021/22

Џими Батлер брилјираше, Мајами поведе против Бостон во финалето на Истокот

Кошаркарите на Мајами Хит поведоа со 1:0 во финалната серија на Источната конференција против тимот на Бостон Селтикс.

Мајами на домашен терен во „ЕфТиЕкс“ арената славеше со резултат 118:107 и со победа ја започна финалната серија благодарение на феноменалниот Џими Батлер.

Батлер беше исклучително расположен, постигна дури 41 поен со 9 скока и 5 асистенции и го предводеше својот тим до триумф.

На другата страна единствени расположени за игра беа Џејсон Тејтум кој постигна 29 поени, 8 скока и 6 асистенции и Џејлен Браун кој запиша дабл-дабл учинок со 24 поени и 10 скокови.

Remote video URL

Следниот натпревар од сертијата подобар од 7 се игра ноќта од четврток кон петок, исто така во Мајами.

Ноќва од 3 часот по македонско време почнува и финалната серија на Западот каде во Сан Франциско се среќаваат Голден Стејт Вориорс и Далас Маверикс.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Кошарка

Јакимовски: Мора да покажеме зошто сме тука

Read more

Лејкерс потпишаа договори со синовите на Шекил О'Нил и Скоти Пипен

Read more

НБА драфт: Првиот пик во шок

Read more

Селекторот Бајиќ ги одбра кошаркарите за јулските квалификации

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Гарет Бејл сензационално претставен во новиот клуб

Читај повеќе

Борачот Нуров обезбеди прв медал за Македонија на Медитеранските игри

Читај повеќе

Ѓоковиќ со победа стартуваше на Вимблдон и испиша историја

Читај повеќе
  • play_arrow

МекЛафин го собори светскиот рекорд на 400 метри со пречки

Читај повеќе

Не е само Шкринијар: Кои играчи може да си заминат од Интер?

Читај повеќе

Одбојкарите загубија од Египет, одбојкарките од Тунис

Читај повеќе

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед ги промени сите терени во тренинг-центарот

Читај повеќе

Формула 1 има намера да се префрли на еколошко гориво во 2026 година

Читај повеќе

Луди шпекулации од Чизмата: Нејмар во Јунајтед, Роналдо во Рома

Читај повеќе