Лов од хеликоптер

Џон Џонс ги налути обожавателите со видео во кое убива дива свиња

УФЦ борачот Џон Џонс ги налути обожавателите кои го следат на социјалните мрежи поради објавување на снимка на која се гледа како убива дива свиња во текот на лов, од хеликоптер.

Џонс моментално се подготвува за премин во тешка категорија, а пред соочување со неговите колеги во рингот, тој одлучи да замине на лов.

Овој УФЦ борач сака оружје и лов, а со видеото на Instagram не успеа да ги одушеви луѓето кои го следат.

„Еден погодок, едно убиство и многу сланина. Ми беше чест да ловам со добитникот на орден на честа, Патрик Пејн“, напиша Џонс покрај видеото.

Сепак, реакциите воопшто не се позитивни од оваа негова објава. Многумина го осудија поради објавување на видеото, а некои мислат дека убивањето животни од хеликоптер не може да се нарече лов.

Тагови
реклама

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Read more

Додека локалците умираат во болниците, туризмот „цвета“ и покрај пандемијата

Read more

Пациентите по COVID-19 страдаат од посттрауматско нарушување, анксиозност и кошмари

Read more

Англиските медиуми се прават наглуви за рекордот на Ѓоковиќ

Read more

Останати спортови

Тренингот на младите руски хокеари ја шокира Русија

Read more

УФЦ им даде откази на две легенди од тешка категорија

Read more

Јован Стојоски единствен македонски атлетичар на претстојното ЕП во сала

Read more

Никогаш не е здодевно во Дагестан: Џудисти и навивачи се скршија од ќотек

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Тренингот на младите руски хокеари ја шокира Русија

Читај повеќе

Поранешниот фудбалер Франко Акоста најден мртов

Читај повеќе

Нов формат на ЛШ од 2024: Нема веќе астрономски трансфери?

Читај повеќе
  • play_arrow

Денот кога Коби Брајант им докажа на сите дека не се плаши од никого и од ништо

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 22. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе
  • play_arrow

Чави стана првак на Катар со Ал Сад

Читај повеќе

Англиските медиуми се прават наглуви за рекордот на Ѓоковиќ

Читај повеќе

Колку е веројатно Џерард да го замени Клоп?

Читај повеќе

Кејн и Сон срушија премиерлигашки рекорд за асистенции

Читај повеќе