Едно ти, едно јас, Крали Марко набаци

Излезе нова реклама за едно од македонските пива. Се работи за пивото Крали Марко на Прилепска приварница, која мора да признаеме дека е досетлива, хумористичка и весела.

Интересната приказна доловува посетител на кафеана кој поради веселата музика не може да се разбере со келнерот за нарачка, откако му снемува од неговиот омилен пијалак, па одлучува да го земе микрофонот и низ песна да направи нарачка.

Крали Марко се произведува од традиционален рецепт со 11% пивска сладовина и 4,5% алкохол. Се полни во лименка од 0,5 l, стаклена амбалажа од 0,5 l и пластична амбалажа од 1,5 l. Пивото прв пат било произведено во 1924 година, кога и е отворена Прилеската пиварница.

Тагови
реклама

Џамија во Берлин развеа знаме со виножито

Read more
Фото: Кајгана

Размислувате да земете кредит – каква каматна стапка да изберете: фиксна или променлива?

Read more

НБА ѕвездата Бриџис брутално ја претепал сопругата

Read more

За власта новиот предлог ги содржи сите наши барања и забелешки, опозицијата излегува на протест

Read more

Реклами

Едно ти, едно јас, Крали Марко набаци

Read more

Coca-Cola ја објави новата божикна реклама

Read more

Реклама која е премногу секси за Велика Британија и за Швајцарија

Read more

Замислете Снуп Дог да ви достави храна до дома

Read more
 

Видео

  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • filter

„Анплагд“ настап во живо на Били Ајлиш во Соработка со Telekom Electronic Beats

Читај повеќе

Зеленски: Евровизија ќе ја организираме во Мариупол

Читај повеќе

Ник Кејв изгуби уште еден син

Читај повеќе
  • play_arrow

Туристичка фејл компилација

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Пинк Флојд“ по 30 години објавија нова песна - за поддршка на Украинците

Читај повеќе
  • play_arrow

Светската историја од мачкина перспектива

Читај повеќе
  • play_arrow

Едно ти, едно јас, Крали Марко набаци

Читај повеќе