СЕРИЈА А 2022/2023

Елмас доби специјален подарок од Наполи – Златното стапало на Марадона

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас доби уникатен подарок од Наполи во чест на освојување на шампионската титула. Тој и соиграчите го добија Златното стапало на Марадона, признание кое вечно ќе ги потсетува за фантастичната сезона во која го вратија Скудетото во Неапол по цели 33 години.

Елиф Елмас имаше голема улога во шампионскиот тим, иако најчесто беше џокер на Лучано Спалети кој може да игра на речиси секоја позиција на теренот. Постигна 6 гола и имаше 3 асистенции во Серија А изминатата сезона.

Remote video URL

„Партенопеите“ шампионскиот пехар ќе го добијат утре на последниот натпревар од сезоната против Сампдорија дома од 18:30 часот.

реклама

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Read more

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more

Фудбал

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Read more

Роналдо го собори сопствениот рекорд на ЕУРО

Read more

Мбапе ќе игра со скршен нос

Read more

Која е убавата навивачка што мамеше погледи на натпреварот Србија-Англија?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Го забележавте новиот ВАР детаљ на ЕУРО? Преземен е од друг спорт

Читај повеќе

Роналдо го собори сопствениот рекорд на ЕУРО

Читај повеќе

Мбапе ќе игра со скршен нос

Читај повеќе
  • play_arrow

Бостон Селтикс станаа рекордни НБА шампиони

Читај повеќе
  • filter

Која е убавата навивачка што мамеше погледи на натпреварот Србија-Англија?

Читај повеќе

Мбапе ги повика младите Французи да гласаат: Екстремистите се многу блиску

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Далеку од вниманието на ЕУРО и Копа Америка се игра уште едно првенство

Читај повеќе

Пролет се засили со Стојчевиќ, нов договор за Василевски

Читај повеќе
  • play_arrow

Срушен рекордот за најбрз гол на ЕУРО: Албанија погоди по само 23 секунди

Читај повеќе